Evde Otururken Bize Dünyayı Gezdiren ”Google Maps”

Google Maps öyle bir platform ki artık bir yere giderken elimiz, kolumuz olmaya başladı. Bir yere giderken Maps açmadan gidemez olduk. Olanakları çok fazla ve gün içinde hayatımızı kolaylaştıran en büyük etken Google Maps..

Google Maps nedir

Peki Google Maps nedir? Google Maps nasıl kullanılır? Google Maps avatajları neler? Google Maps 3D gezinti nedir? Tüm bu soruların cevaplarını detaylarıyla aktarıyoruz.

Öncelikle Google Maps Nedir?

Google Maps nasıl kullanılır

Google Maps namı diğer Google Haritalar gitmek istediğiniz yere anında konum bilgisi veren ve yanınızda olup yolu tek tek tarif eden bir platform. Google Maps Türkiye’yi ve dünyayı avcunun içi gibi biliyor ve size detaylarıyla tarif ediyor.

Bir arkadaşınızla buluşmak istediğiniz zaman bile Google Maps’i kullanabilirsiniz. Arkadaşınızın size konum atması sonrası Google Maps sizi arkadaşınıza ulaştıracak.

Google Maps Nasıl Kullanılır?

Google Maps avatajları neler

Google Maps‘e girmek için Google’a Google maps ya da Google Haritalar yazmanız yeterli olacak. Sonrasında dünyayı keşfetmeye hazır olun..

Google Maps‘e girmek için

Google Maps sayfasına girdikten sonra gitmek istediğiniz yeri sol üstte bulunan bölüme yazabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden yol tarifi alabilir, sokak görüntülerini inceleyebilirsiniz. Yol Tarifi butonuna tıklayarak sizi adım adım gitmek istediğiniz yere götürmesine izin verebilirsiniz.

Google Maps kullanımı

Yakınınızda bulunan market, alışveriş merkezi ya da ulaşım bölgeleri gibi detayları da Google Maps sayesinde görebilirsiniz. Google maps gün içinde dışarı çıkmadan her yeri keşfetmenize izin veriyor.

Google Maps uygulamasını telefonunuza indirerek gün içinde daha rahat kullanım sağlamanız da mümkün.

Google Maps 3D Gezinti Nedir?

Google Maps 3D Gezinti

Google Maps 3D gezinti, size tüm sokakları 360 derecelik görüntülerle gezme olanağı sağlıyor. Arattığınız yerin fotoğraflarını görebiliyor ya da bölgeyi gitmeden gezebiliyorsunuz.

Google Maps ile dünya turu

Dünya üzerinde her hangi bir yeri aratabilir ve bölgeyi 360 derecelik fotoğraflarla inceleyebilirsiniz.

Mesela İtalya’daki Venedik’i merak ediyorsanız arama butonuna yazdıktan sonra Google Street View seçeneğini kullanarak bölgeyi adım adım keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.