Evdeyken Hızlı Kilo Vermek İçin Kolaylıkla Uygulayabilceğiniz 5 Egzersiz

Son güncelleme:

Corona virüs salgını sebebiyle birçok insan evinde kendini izole etmiş durumda. Gün içerisinde fazla bir hareketlilik durumu olmayacağı için kilo almanızda doğru orantıda artacak, fakat bu durumu tersine çevirmek sizin elinizde.. İşte evde kolaylıkla kilo vermenizi sağlayan 5 yöntem..

1. Crunches

Yarım mekik olarak da bilinen “crunches” hareketinde dizlerinizi hafifçe bükerek sırt üstü uzanın. Ayak tabanlarınızı yere bastırın. Kolları ya baş arkasınıza ya da çapraz olacak şekilde göğüs bölgenize koyun. Yatarken nefes alın, kalkarken ağızdan nefes verin. Bu harekette karın kaslarınıza yük bindirmiş olursunuz. Kalkık durumda 3 – 5 saniye bekleyin ve tekrardan yatın. İlk hareketimiz bitti..

2. Bisiklet egzersizi

Yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi 90 derece açıyla bükün. Ellerinizi, dirseklerinizle beraber kırırak boyun bölgesinde birleştirin. Sol dizinizi, sağ dirseğenize yakınlaştırın.Tekrar sırt üstü yatar pozisyona geçin ve devamında sağ dizinizi, sol dirseğenize yakınlaştırarak hareketi tekrar edin.

 

3. Bacak ile çember çizme

Elleriniz vücudunuza yapışık bir biçimde yere sırt üstü uzanın. Sağ bacağınızı, mümkün olduğunca bükmeden, 90 derecelik açıyla havaya kaldırın. Ayak parmak uçlarınız tavana yakın ve gergin bir biçimde tutun. 10 ile 60 saniye arasında bu hareket yapın ve diğer ayağanıza geçin.

4. Kalça kaldırma hareketi

Avuçlarınız ileri yere bakacak şekilde sırt üstü uzanın. Bacaklarınız birbirine yapışık şekilde, mümkünse 90 derecelik açıyla, bükmeden havaya kaldırın. Ayaklarınızı kaldırıldığınızda nefes verin, yatırıldığınızda da nefes alın. Bu hareketi uygularken başınız ve omuzlarınız sabit tutun.

5.Mountain Climber 

Avuç içlerinizi yere değecek bir biçimde, kollarınızı dik bir konumda tutun. Hareketi gerçekleştirirken bacaklarınızı uzatın ve ayaklarınızı eğik vaziyette tutun. Sağ dizizinizi yavaşça karın bölgenize çekin ve sonra eski konumana döndürün. Ardından da sol diziziniz için aynı egzersizi uygulan.

 İşte Bu Kadar Basit 🙂

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.