Evlilik Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Son güncelleme:

Evlilik her bireyin hayallerinden biridir. Evlilik aşamasında yapılan düğün, nişan gibi faaliyetler biraz maliyetli olabilir. Evlenecek olan çiftler ortaya çıkan masrafları karşılamak için kredi çekerler. Alınan krediler belirli bir süre sonra geri ödemeye başlanır. Kredi çekmek düğün masrafları, ev eşyaları ve buna benzer ihtiyaçların karşılanması için başvurulan yollardan en mantıklı olanıdır. Çekilen kredi ile ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Aile üyelerinizin de sizlere verdikleri destek sonucu bu sıkıntıları kolaylıkla atlatabilirsiniz. Yaşamınızı sürdüreceğiniz hayat arkadaşınızla düğününüzün kusursuz güzellikte olmasını istiyorsanız bazı masrafları göz önünde bulundurmanız gereklidir. Son zamanlarda düğün salonlarından alınan gelinliğe kadar fiyatlar pahalı olduğundan kredi çekmek sizleri rahatlatacaktır.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru Süreci Nasıl Olur?


Evlilik süreciniz belli olduktan sonra eşiniz ile beraber görüşüp kredi çekmeye karar verdiyseniz geriye sadece başvuru yapmak kalıyor. Alacağınız kredi miktarının üzerine binen faiz oranlarını araştırmanız gereklidir. Hangi banka daha az fark koyuyorsa krediyi o bankadan çekmek daha mantıklı olacaktır. İhtiyaçlarınıza göre belirlediğiniz miktarı kredi başvurularında belirtmeniz gereklidir. Online olarak ya da bankanız ile görüşerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Fazla vaktiniz olmadığı durumlarda şubeye gitmeden internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Çekebileceğiniz kredinin miktarı aldığınız bütçeye göre ayarlanır. En yüksek ne kadar veriliyor ise daha fazlası verilmez. Bankaların üst sınırına göre de değişen kredi miktarı da bankadan bankaya değişir.

Evlilik Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir?


İhtiyaç türlerinden biri olan evlilik kredisini almak için bazı şartlar mevcuttur. Evlenirken birçok masrafla karşı karşıya kalacak çiftlere verilen kredi türüdür. Mobilya masrafları, balayı, düğün gibi 60 aya kadar varan vade imkânını küçük taksitler şeklinde ödeyebilmeniz mevcuttur. Evlilik kredisini alabilmek için gelirinizin belgesi ve sigortanızın olması gereklidir. Kredi almak için gerekli olan bir diğer şart ise kredi notunuzun risksiz grupta yer almasıdır. Evlilik kredisi veren bankaları araştırarak ihtiyacınız olan krediye ulaşabilirsiniz. Normal kredi çekerken hangi şartlar uygulanıyor ise evlilik kredisinde de aynı şartlar geçerlidir. Evlilik kredisi çektiğiniz takdirde masraflarınızı ve borçlarınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.