Exxen’in Merak Edilen Dizisi “İşte Bu Benim Masalım” İzleyiciye Sunuldu!

Son güncelleme:

Aylardır bütün Türkiye tarafından beklenen Exxen, dijital içerik platformu, 1 Ocak 2021’de Acun Ilıcalı tarafından izleyiciye sunuldu.

Exxen, Acun Ilıcalı tarafından 1 Ocak 2021 tarihinde izleyiciye sunuldu.


Acun Medya’nın kurucusu ve aynı zamanda da sahibi olan Acun Ilıcalı Eylül ayında Exxen platformunu ilk defa izleyiciye sunmuştu. Platform için yaklaşık 1.500 kişilik bir ekibin kurulduğu da söylenmişti. İlk açıklanan bütçe de 900 milyon TL olarak açıklanmıştı.


Platform içerisinde dizi, reality show, yarışma, belgesel ve çocuk programları gibi her yaş kitlesine hitap edebilecek programların yer alacağı söylendi. Aynı zamanda Youtube mecrasında yayınlanan birçok şeyi satın alındı ve bu platformda devamı sağlandı.

Exxen’de Yayımlanan İşte Benim Masalım Dizisi


Platformla ilgili en çok beklenen dizilerden birisi ise “İşte Bu benim Masalım” dizisiydi.

Exxen’in en çok merak edilen programlarından biri olan işte Benim Masalım 1. bölümü ile yayın hayatına başladı.


Dizimiz, çok yetenekli bir kızı konu alıyor. Hayalleri çok yüksekte olan, en büyük yeteneği sesi olan genç bir kız. Fakat bir sorun var ki bu da sahnelerden korkması. Dizide de bu korkuyu aşmaya çalışıyor. 17 yaşındaki Aleyna, baş ettiği mücadeleler ve yaşadığı maceralar sırasında Cemal Can ile tanışıyor.

Dizinin konusu, Aleyna Tilki’nin yeteneğini sahnede göstermekten çekinmesi, sahne korkusu.


Başrollerini Aleyna Tilki ve Cemal Can Canseven’in paylaştığı dizi, bir müzikal dizisi. Kendi rollerini oynadıkları dizinin fragmanı çok ilgi almıştı. Fragman çok keyifli sahneler ile doldurulmuş. İzledikçe merak ediyor, heyecanlanıyorsunuz. Hem içerisindeki oyuncular sebebiyle hem de beklentilerin büyüklüğü dolayısıyla hepimiz çok merak etmiştik diziyi. Dizi, 30-50 dakika arasında, 1 Ocak’ta izleyiciye sunuldu.

Dizinin fragmanı, yayınlandığı günden itibaren çok ilgi aldı.


Dizinin kadrosunda usta oyuncu Nevra Serezli de var. Fragmanda gördüğümüz Nevra Serezli’yi Aleyna’nın annesi rolünde tahmin ediyoruz. Aynı zamanda yönetmenliği de daha çok kliplerde gördüğümüz Kıvanç Baruönü üstlenmiş. Aslında dizinin müzikal bir dizi olduğunu düşündüğümüzde bu hareket oldukça mantıklı olmuş. Bu da merak edilmesinin bir diğer sebebi.

Cemal Can Canseven, katıldığı bir programda dizi ile ilgili çok çalıştıklarını da açıkladı. Dizi müzikal bir türde olması sebebiyle dans, müzik gibi sahnede çekilen sahneleri çok fazla. Cemal Can Canseven “Çok fazla çalışıyoruz, çok emek var. Yani ben Aleyna’yı oradan alıyorum, oraya atıyorum. Görmeniz gerek.” diyerek açıklamıştı durumu.

İkili provalar sırasında çok çalıştığını ve zorlandığını söylemişti.


Diziyi izleyenlerin yorumları ise genelde olumlu. Dizi konusu ve türü itibariyle Disney Channel dizilerine benzetilmiş. Üstelik insanlar diziyi anlamakta da zorlanmamış çünkü dizideki karakterlerimiz gerçekteki karakterleriyle tıpatıp aynıymış. Türkiye’de daha önce çok fazla denenmemiş bir türde olması da insanların heyecanlanıp ekrana kitlenmesinin ayrı bir sebebi.


O zaman gelin bir de sizinle dizideki başrol oyuncularımızı tanıyalım.


Aleyna Tilki Kimdir?


Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 yılında Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın kızı olarak dünyaya gelmiş Konyalı şarkıcı, oyuncudur. İlk kez yeteneğini Türkiye’yle Yetenek Sizsiniz Türkiye programında paylaştı. 14 yaşında iken katıldığı programda söylediği şarkıyla çok konuşuldu. Fakat yaşının küçük olması ve sesinin biraz daha oturması gerektiği gerekçesiyle programa devam etmedi.

Aleyna Tilki, 2000 yılında dünyaya gelmiş, başarılı ve yetenekli şarkıcı.


2016 yılının Ağustos ayında Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı singleında kendisini vokal olarak bir daha izleyiciye gösterdi. Youtube’da yayınlanan klip 480 milyon izlenerek 2016’da Türkiye’de en çok izlenen video klibi oldu. Böylece klip, en çok izlenen Türkçe şarkı klibi olarak tarihte yerini aldı. Klibin dikkat çekmesinin en büyük sebebi Aleyna’ydı. Herkes 16 yaşında böyle bir yetenek sergilemesi sonucunda şaşkınlığa düştü ve beklentilerini geleceği için yükselttiler.

Cevapsız Çınlama klibi ile Aleyna Tilki yeniden kendini izleyiciye gösterdi. Şarkı birçok başarı elde etti ve Aleyna Tilki’nin kariyeri için çok sağlam bir başlangıç oldu.


Aleyna Tilki, yakaladığı çıkışın ilk zamanlarında alkollü yerlerde sahne alması ve reşit olmaması bir kesimden tepki almasına sebep oldu. Böylelikle reşit olana kadar alkollü mekanlarda sahne alması yasaklandı. Tilki’nin yaşadığı başka bir skandal ise 2016 yılının Kasım ayında sahne aldığı yerde mekana iki tane el yapımı ses bombası atılmasıydı.


Aleyna Tilki, 2019 yılında bir süreliğine ülkeden taşındı ve önemli bir proje hakkında çalışmaya başladığını duyurdu. Daha sonradan Warner Music Group şirketi ile anlaşma imzaladığını ve şirkeyle bir İngilizce albüm ve dört tane single yapacağını açıkladı. Dünyaca ünlü starlarla çalışan bu şirketle anlaşma imzalayan Aleyna Tilki, bu şirketle çalışan ilk Türk şarkıcı ünvanına sahip oldu.


Aleyna Tilki, Cevapsız Çınlama’dan sonra 2017 yılında “Sen Olsan Bari” adlı şarkısını yayınladı. Şarkı Nisan 2020 itibari ile Türkiye’de en çok izlenen 2. Türkçe şarkı klibi oldu. Aleyna Tilki, 2018 yılında Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları adlı albümünde yer aldı ve Yalnız Çiçek şarkısını seslendirdi. Daha sonra 2018 yılında yeniden Emrah Karaduman ile bir iş birliği yaptı ve “Dipsiz Kuyum” adlı şarkılarını yayınladılar. Sonrasında yine aynı albüm için “Sevmek Yok” şarkısını yayınladı. 2019 yılında “Nasılsın Aşkta?” isimli şarkısını yayınladı ve diğer bütün şarkıları gibi bu da çok ses getirdi ve bütün yaz bu şarkı konuşuldu. Aleyna Tilki 2020 yılında iki şarkı yayınladı. Birisi “Yalan” isimli bir diğeri de “Bu Benim Masalım” şarkılarıydı. “Bu Benim Masalım” şarkısı şu anda rol aldığı dijital dizisinin hikayesini oluşturdu. Şarkı akıllarda “Hoş geldin, burası sihirli bir dünya. Gezegenin adı Aleyna.” olarak kaldı. Aynı zamanda şarkı Cornetto ile olan reklam işbirliğinde kullanıldı.

Aleyna Tilki, şu anda çok sağlam bir kariyerle hayatına devam ediyor. Aynı zamanda Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformunda “İşte Bu Benim Masalım” adlı dizide başrol oyuncusu.


Aleyna Tilki 2018 yılında Fuse Tea, 2019 ve 2020 yıllarında Cornetto ile işbirliği yaparak reklamlarında oynadı.
Aynı zamanda kendisinin “Yılın Düeti”, “En İyi Çıkış Yapan”, “En İyi Pop Kadın” ödülleri de var.


Cemal Can Canseven Kimdir?


Cemal Can, 1996 yılında İzmir’de doğdu. Üniversiteye kadar eğitimini İzmir’de tamamladı ve daha sonra İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi’nde Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümü’nde eğitimine devam etti. Fakat Cemal Can, bir arkadaşının tavsiyesine uyarak okulunu dondurma kararı aldı ve DJ’lik eğitimlerine başladı.

Cemal Can Canseven, kendisini daha çok sosyalmedyada bize tanıtmış Survivor 2020 şampiyonudur.


Cemal Can 2020 yılında katıldığı Survivor programında Türkiye’ye kendini tanıttı. Aynı zamanda onu ünlü influencer Danla Biliç’in en yakın arkadaşı olarak da tanıyanlar vardı. Fakat Survivor programı sayesinde hem karakterini tanımış olduk, hem de kendisini bütün Türkiye’ye sevdirdi. Cemal Can, Türkiye’nin gönlünde samimi tavırlarıyla taht kurmayı başardı. Survivor finaline kadar beraber geldiği ünlü oyuncu Barış Murat Yağcı ile olan mücadelesinde %55’lik bir başarı göstererek şampiyon ünvanına layık görüldü.

Cemal Can Canseven, en çok bilinen influencerlardan biri olan Danla Biliç’in en yakın arkadaşıdır.


Televizyonda kendisini başka bir şekilde göstermemiş olan Cemal Can, Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen dijital platformunda izleyicinin heyecanla beklediği İşte Bu Benim Masalım dizisinin baş rollerini Aleyna Tilki ile paylaşarak karşımıza yeniden çıktı. Aynı zamanda yeni bir single üzerinde de çalıştığını söylemişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.