Ezgi Mola: Hayatı, Kariyeri, Aşkı…

Güzelliği, pozitif enerjisi, müthiş hayvan sevgisi, arkadaş canlılığı ve daha bir çok sevecen özelliği ile herkesi kendine hayran bırakan Ezgi Mola, 29 Mart 1983 İstanbul doğumludur.

İstanbul’da Hasan Ali Yücel İlkokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve Halit Armay Lisesi’nde eğitim almıştır. Oyunculuk merakı, henüz lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılmaya yönlendirilmiştir. Mola, lise eğitimini tamamladıktan sonra bu merkezde dört yıl eğitim aldı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni bölüm birincisi olarak tamamlamıştır.

2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başlamıştır. Daha 18’ini bitirmeden Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimine sahip olmuştur.

Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi almıştır. Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı.

2005 Kasımında BKM Atölye’ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı.

2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu.

2008 yılında Uğur Yücel’in yönetmenliğinde Türkiye’de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı, ama proje uzun ömürlü olmadı.

2013 yılında Patos cips ve Defacto reklamlarında yer almıştır.

Ocak 2015‘ten itibaren Procter & Gamble firmasına ait Ipana diş macununun reklamlarında rol almaya başlamıştır.

Ayrıca sosyal medyada devamlı gördüğümüz ve kendisinin de severek kullandığı Avon markasının da yüzüdür. Avon markası ile işbirliğinden Instyle röportajında şöyle bahsetmektedir;

”Benim Avon’la ilişkim çok eskiye dayanıyor. Avon Türkiye’ye 1992’de gelmiş ve annem 1993’te temsilcisi olmuş, şu an hala da temsilcisi ve ben hala sipariş vermeye devam ediyorum ondan! Avon’la 10 yaşından beri tanışıyorum yani, düşünün. Bütün komşular annemden alırdı ihtiyaçlarını o zaman. Hala da favori kokularım vardır o zamanlardan… Avon’un teklifi geldiğinde çok heyecanlandım çünkü ben makyaj yapmayı çok severim, hiçbir şey sürmesem rujumu, maskaramı sürer çıkarım evden her zaman. Bunu süslülükten değil, bana kendimi iyi hissettirdiği için yaparım. Avon’la çok iyi bir uyum yakaladığımızı düşünüyorum. Ürünlerini ve kalitesini bildiğim ve çok sevdiğim bir marka. Ayrıca çok tatlı bir ekibi var. Bir ailenin parçası olmuş gibi hissediyorum kendimi, fikirlerimi sunmama ve uygulamama fırsat veriyorlar, bana güveniyorlar.”

2019 yılında Türkiye’nin ilk müzikal tiyatrosu olan Alice’de ‘Kraliçe’ rolü ile yer almıştır. Müzikalle ilgili de çok mutlu olduğunu dile getirmiş ve duygularını şu şekilde ifade etmiştir;

”İçinde olduğum için acayip heyecan duyduğum bir proje. Çok mutluyum. ”

Ezgi Mola ayrıca bu projede ”Biz kardeşten öteyiz” dediği Enis Arıkan ile beraber rol almıştır. Enis Arıkan ve Ezgi Mola’nın çok eskiye dayanan, okul sıralarından gelen arkadaşlıkları olduğu biliniyor.

 

Ezgi Mola ve Mustafa Aksakallı bir süre önce aşk hayatlarını birleştirdiler. Daha sonrasında aşk ilişkilerine iş ilişkileri de ortak oldu ve Alaçatı’da sevgilisi ile beraber bir gece mekanı açtı. İddialara göre; Ezgi Mola ve Mustafa Aksakallı, bu yıl nikah masasına oturarak dünyaevine girecek.

 

BONUS: Ezgi Mola’nın Minik Dostları Suşi, Kuki ve Bıdı
Yavruları ölünce depresyona giren köpeği evlat edinen oyuncu Ezgi Mola; ”Altında ölü yavruları vardı. “Çok kötü durumdaydı. Sahibi bile diyemeyeceğim ciğersiz, “İki-üç yıldır benimleydi, kaç yaşında bilmiyorum!” demiş. Umurunda değil yani, mal gibi atmış! Pislik! Artık nasıl travmalar yaşamak zorunda kaldıysa, her şeyden aşırı korkuyordu” diye anlatmıştı.
Ezgi Mola, çok sevdiğini her şekilde dile getiriyor, aktarıyor ama o kadar güzel kalbi ve içinde büyüttüğü tertemiz sevgisi var ki; sevgisini her şekilde yaşayarak miniklerin dövmesini de yaptırdı, sahip olduğu mekana resimlerini de çizdirdi.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.