Fahrettin Koca: ‘Ağır Hasta Sayımız Bir Günde Yaklaşık %5 Arttı!’

Son güncelleme:

31 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 75 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 10 bin 252’ye yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği düşüş ile 2.213 oldu, bu yeni tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 375 bin 367’ye yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.506 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 124 bin 109 test ile beraber toplam test sayısı 14 milyon 001 bin 814 oldu.

Ağır hasta sayısı arttı ve 2.075 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.0 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %50.8, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %67.1, ventilatör doluluk oranı %33.4, filyasyon oranı %99.7 olduğu görüldü.

Fahrettin Koca: 'Ağır Hasta Sayımız Bir Günde Yaklaşık %5 Arttı!'
Fahrettin Koca: ‘Ağır Hasta Sayımız Bir Günde Yaklaşık %5 Arttı!’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 31 Ekim Tablosu hakkında ‘Bugün tespit edilen 2.213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık %5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin.’ açıklamasında bulundu.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı gösterdiği düşüş ile; 2.213 oldu. Ağır hasta sayısı artarak 2.075 oldu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.