Fahrettin Koca: ‘Birinci Dalganın İkinci Pikini Yaşıyoruz’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden düne göre tablodaki değişiklikleri açıkladı: ”Bugün aktif vaka sayımız 649 daha arttı. Ağır hasta sayımız 1.000’in üzerinde. Can kayıplarımızı azaltmak ve sevdiklerimizi korumak zorundayız. Bu tedbirle mümkün. Güç tedbirde.”

Fahrettin Koca: ‘Birinci Dalganın İkinci Pikini Yaşıyoruz’

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artış gösteren koronavirüs salgını vakalarını kontrol altına almak amacıyla yeni kısıtlamaların görüşüldüğü Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu:

Birinci dalganın ikinci pikini yaşıyoruz. Düğünler ve bayramlaşmalar dahil olmak üzere bu mücadeleye bir istisna getiremeyiz. Karşınıza müjdeli haberlerle çıkmayı çok arzu ederdim. Ne var ki hastalarımızın, yitirdiğimiz canların sayısı dünyada olduğu gibi ülkemizde de artıyor. Bundan böyle kontrollü sosyal hayatın başladığını, kısıtların esnediği dönem olduğunu söyledim.”

Fahrettin Koca: ‘Birinci Dalganın İkinci Pikini Yaşıyoruz’

2 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 45 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 6 bin 462’ye yükseldi. Hasta sayısı ise düne göre artış ile ile 1.596 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 273 bin 301’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı ise azaldı ve 947 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 246 bin 876’ya ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 107 bin 927 test ile beraber toplam test sayısı 7 milyon 335 bin 862 oldu.

Ağır hasta sayısı günlerdir devam eden artışla 1.017 oldu, hastalarda zatürre oranı %7,6 olarak tabloda yer aldı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.