Fahrettin Koca’dan Müjdeli Paylaşım! Türkler Aşıyı Buldu

COVİD-19uzun zamandır herkesin korktuğu ve hayatımızı bambaşka hale getiren bir virüs olarak hayatımızın baş rolü haline geldi. Bu virüs sonrası herkesin hayatında olumsuz gelişmeler yaşandı. Bu durum sonrası yapılan aşı çalışmaları da hızlandı ve insanlar yeni aşının çıkmasını büyük bir umutla bekliyor. Henüz bulunmayan corona aşısı için Türkiye’de çalışmalar son hızla devam ediyor.

corona aşısı bulundu mu?

COVİD-19 ile ilgili her gün yeni bir haber çıkıyor karşımıza. Belirtileri ile ilgili ve yaşanılanlarla ilgili güncel haberler sürekli duyuruluyor. Panik halinde yaşayan insanlar, korku dolu günler geçiren ve işini kaybeden insanlar için olumsuz günler yaşandı. Daha da önemlisi bu virüs yüzünden hayatını kaybedenler için ve yakınları için üzücü bir dönemden geçiyoruz.

Yerli corona aşısı bulundu mu?

Peki corona aşısı bulundu mu? Yerli corona aşısı bulundu mu? Fahrettin Koca yeni aşı haberi ne? Yeni aşı uygulamaya geçecek mi?

Fahrettin Koca’nn açıklaması ile yeni aşı haberi

Fahrettin Koca yeni aşı haberi

Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca, yerli aşı üretimini instagram hesabında herkesle paylaştı. Bu heyecanlandıran paylaşım sonrası herkes heyecanla yeni aşıyı bekliyor. Yüksek beğeni alan ve herkesi umutlandıran bu aşının detayları şu şekilde;

Yerli aşımız 10 transgenik hayvan üzerinde uygulandı. 8 hayvana ise aşı uygulanmadı. Virüse maruz bırakılan ve sonrasında aşı uygulanan hayvanlada virüse rastlanmadı. Aşı yapılmayan hayvanlardan 4 tanesi ise hayatını kaybetti. Kalan 5 tanesi ise akciğerlerinde virüs görüldü. Aşının deneyleri oldukça olumlu bir süreç içerisinde.

Yeni aşı uygulamaya geçecek mi?

Ülkemizdeki 13 COVİD-19 aşı adayı için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bunlardan 5 tanesi insan deneyleri olan çalışmaların sonucu heyecanla bekleniyor. Klinik safhadaki aşı adayları ise Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ile destenlenmekte. Türkiye’nin bilim gücü heyecanla izleniyor.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından desteklenen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi aşısı için insan deneyleri faz-1 safhasında başarıyla sonuçlandı. Verem, kuduz ve su çiçeği gibi aşılar da insan deneyi aşamasında yerini alıyor. Milli aşılarımızı geliştirmek ve milletimize sunmakta kararlıyız diyen Fahrettin Koca bu heyecanlı haber ile herkese umutlu haberi veriyor.

Bu açıklamalar Fahrettin Koca tarafından sunulan açıklamalar. Herkese umut veren bu açıklamalar sonucu yakın zamanda aşının herkese çare olması umuluyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.