Fal Bakmak Gerçekten Çok Değişti..

Kahve dünyamıza benim sandığım Kanuni döneminde geldi ve bence Hürrem’e yakışan bir obje oldu ancak kahveyi Türk usulü pişirmek tabi sarayımızın en bilgili kişileri tarafında gerçekleştirilmiş o zamanlar yanında yaralandığımız lokumlar var sadece ama daha sonra farklı görüşlerle Türk kahvesi ve Türk falı olarak bence dönüşüme başladı. Toplum olarak fal büyü gizem gelecek konularında başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

Fal konusunda desenlerden ve şekillerden anlamlar çıkartma, hislere dayanan birçok yorumlama üzerinden yıllarca falcılar medyumlar güzel bir Pazar ağı oluşturdu kendine. Fala inanma falsızda kalma kültürü ile evirile evirile bu günlere geldik. Gerçekliği tartışılır bir kesim inanmaya devam ediyor olsa da, bir kesim aklı hala karışık çözüm arıyor kendine.

Fal diyorum ya fazlasıyla evirildi ve şuan günümüzde falcılarımızla gezme dönemine başladık. Telefonlarımızda uygulamalarımızla birlikte bizlere inanılmaz kolaylık sağladı bir şey mi oldu hemen iç bir kahve at foto hop cebinde geleceğin.

Bu durum bazı insanları korkuttu bu uygulamalar bizi dinliyor mu nasıl benimle ilgili bu kadar bilgiye hal-kim oluyor diye tedirginlikle telefon ekranına kocaman gözlerle bakıyoruz değil mi. Nasıl ya bunu nasıl bildi bu, nasıl Falcı her şeyi biliyor. Tabi ki çağımızın en teknolojik Falcısı yapay zekâ, dinlemek mi bilmem ama sosyal medya alışkanlıklarımızdan tarayıcı aramalarımıza kadar birçok şey yapay zekâ sayesinde her şey kolaylaşmış oldu. Dinleme konusunda pek de bir açıklama yapılmamış olsa da özel hayatın gizliliği devreye girdiğinde işler değişiyor. Çünkü bu konun büyük yaptırımları var. Bu yüzden fal uygulaması üreten firmaların bunu göze alabileceğini düşünmüyorum.

O zaman evrenin muhteşem enerjisi ve döngüsü varken fallar bize fısıldasın ve biz yine bildiğimizi okuyalım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.