Farklı Bir Evrende Hissettiren Patara Kum Tepesi

Patara kum tepesi, Patara Plajının tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, eşi benzeri olmayan fotoğraflar çekebileceğiniz doğallığına el değmemiş bir yer. Manzaranın tadını çıkarmanız, farklı bir evrende gibi hissettirip dinlenmeniz için doğa elinden geleni yapıyor bu yerde.

Patara nasıl bir yer?

Kumsalın orta bölgelerinde yoğunlukla gördüğümüz kum tepeleri benzersiz bir hava katıyor Patara‘ya. Özellikle gün batımında Patara Kum Tepesine giderseniz daha önce görmediğiniz tablo niteliğinde manzaralara şahit olacaksınız.

Patara Kum Tepesi nasıl bir yer?

Hem eskiye dayanan tarihi ile Patara Antik Kenti hem de kum tepeleri ardından görünen denizle Patara zamanınıza güzellik katmaya hazır şekilde sizi bekliyor. Patara Kum tepesine gittiyseniz Patara Antik Kente de mutlaka uğramalı ve zamanda geriye gitmelisiniz. Patara Antik Kent için gerekli bilgiyi Noel Baba’nın Doğduğu Yer ”Patara Antik Kent” yazımızdan alabilirsiniz.

Patara Kum Tepesi Nerede?

Patara Kum Tepesi nerede?

Patara Kum Tepesi nerede? Patara Antalya’nın Kaş-Fethiye rotasında kalan Gelemiş Köyü sınırları içerisinde bulabileceğiniz bir yer. Turistler tarafından dikkat çeken ve sıkça ziyaret edilen bu yer adnı antik kentten alıyor. Kum tepeleri filmler için sahne olan çöl sahnelerinin çekildiği bir yer Patara.

Patara Kum Tepesine Nasıl Gidilir?

Patara Kum Tepesine nasıl gidilir?

Peki Patara Kum Tepesine Nasıl Gidilir? Patara Kum Tepesi Antalya’ya 200 km, Kaş’a ise 43 km uzaklıkta bulunuyor. Kaş’tan Fethiye istikametinde ilerlerken Kalkan’dan sonra Patara sapağına sapınca 6 km daha yol giderek Gelemiş köyüne ulaşabilirsiniz. Buradan da 5 dakika içinde Patara Kum Tepesine gidebilirsiniz.

Toplu taşıma ile Patara Kum Tepesine ulaşım için ise Kaş ya da Kalkandan hareket eden Patara minibüslerini kullanabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.