Fatih Terim Konuştu : ” Yaşamak Cesurların Hakkı ”

Süper Lig’in 26. haftasında oynanan kritik maçta Aytemiz Alanyaspor ve Galatasaray karşı karşıya geldi. Lider Galatasaray 1-0 Alanyaspor’u mağlup ederek maçı kazandı ve puanını 54’e taşıdı. Maçın tek golü Emre Kılınç’tan 18. dakikada geldi. Kılınç’ın attığı golle mücadele Sarı – Kırmızılılar tarafından kazanılmış oldu.

Sarı – Kırmızılıların gol sevinci

Alanyaspor 42 puanda kalırken Galatasaray 54. puana ulaşarak zirvede kalmaya devam ediyor.

Fatih Terim Çok Kızdı! Dava Edeceğini Söyledi

Maç sonrası Fatih Terim basın toplantısı düzenledi. İşte Fatih Terim’den gelen o açıklamalar..

Fatih Terim isyan etti..

Fatih Terim : ” Hayretler İçerisindeyim ”

Fatih Terim düzenlediği basın toplantısında;

” Başlarken düşüncemiz bizim rakip stoperleri serbest bırakıp ikinci bölgede Alanyasporu kapatmaktı. Her baskıdan iyi çıktık, sonuç olarak 3 puan aldığımız için çok sevinçliyim. Oyuncularımı tek tek tebrik ediyorum. Oyunun kırılma anları var, kırmızı kart pozisyonları vardı. ”

Fatih Terim konuşmalarına şöyle devam etti : ” Genç bir hakem veriyorsunuz çok güzel, dördüncü hakemi de genç veriyorsunuz ve daha evvel süperlig de pek görmeye alışkın olmadığımız.. Ya bu nasıl bir anlayıştır? ” diyerek sitem etti. Terim sözlerinin ardına haftanın en kritik maçın Galatasaray – Alanyaspor maçı olduğunu ekledi.

Fatih Terim hakemleri eleştirdi. Hakemlerin ikinci sarı kartı ve penaltıyı vermediklerini söyleyerek sitemde bulundu. Bu kadar kritik bir maçın, tartışılır pozisyonların yaşandığı bu maçın bilerek örtbas edildiğini söyledi. Bazı şeylerden korkucaklarsa ” Yaşamak Cesurların Hakkı ” sözlerini söyleyen Terim hakemlerin kaderlerle oynadığını iddia etti.

” Cesaretleri yoksa o düdüğü çalmayacaklar”

Terim maçta yaşanan adaletsizliklerden bahsederken sürekli ” hak, adalet ” kelimelerini kullandı. Üstüne basa basa ceza yemek istemediğinden bahsetti.

Biz Herkesi Her Yerde Yenebiliriz!

Daha önümüzde çok maçlar olduğunu ve erken konuşmamak gerektiğini söyleyen Terim ” Biz her yerde herkesi yenebiliriz, mücadelemizi üst seviye tuttuğumuz sürece iyi günler inşallah gelecektir. Sonuçta Galatasaray takımıdır bu. ” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.