Felçten Ellerini Kullanamayan Kişilere Eldiven

Teknoloji son dönemlerde oldukça hızlı bir şekilde ilerleme göstermekte. Genel olarak insan yaşamını kolaylaştıran bu teknolojik ürünler sayesinde, kişilerin yaşamlarını daha kolay bir şekilde geçirmelerine de imkan tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde üzerinde çalışılan bir eldiven üretimi yapıldı. Bu üretilen ürün felçli kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak nitelikte. Piyasaya önümüzdeki dönemlerde sürülmesi beklenen bu eldivenler sayesinde ellerini kullanamayan kişiler için içerisinde yer alan motor sistemi sayesinde tutma ve eşyaları kavrama özelliği yer almakta.

Eldivenin üzerinde yer alan kumanda sayesinde, kişinin istediği nesneyi tutmasına da imkan tanınmakta. Kolay bir şekilde kontrol edilebilmesi sayesinde kişilerin zorluk çekmeden istedikleri nesneye ulaşabilmelerine olanak tanınmış. Gündelik işlerini yerine getiremeyen kişiler için bu eldivenler çok büyük kolaylık sağlamakta. Özellikle diş fırçalama, yemek yeme gibi günlük rutin işlerin bu eldivenler sayesinde rahatlıkla gerçekleştirilebileceğini görüyoruz.

Eldivenin içerisinde yer alan hafif motor sayesinde tüm işlemler de kolay bir şekilde gerçekleşebilmekte. Eldivenin temizlenmesi de bir o kadar kolay ve rahat. Eldivenin içerisindeki bu motor çıkarılabilir ve ürün rahatlıkla temizlenebilir. Ürünün hijyen açısından da düşünüldüğünü görebiliyoruz. Son olarak eldivenin bluetooth özelliğinin de olduğunu söylemek gerekiyor. Üzerinde yer alan kumandası kişinin isteğine göre düzenlenebilmekte. Portatif olması sayesinde felç geçirmiş olan kişiler için büyük kolaylık sağlamakta. Ürünün kısa bir süre sonrasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.