Felsefe Tarihine, Güzel Vuran 5 Kadın Filozof!

Felsefe ve erkek filozof görenüz ama tarihi erkek ve erkek filozoflar. Felsefe tarihine' nin, güçlü vuran ne?

ilk çağlarda erkek ve doğayı, tanıdı kadın ise onu çözümledi. Erkekler sert, kadın o kuralları yıkarak. Erkekler savaşň bir dünya bir dünya ve çabalı. Bugün ise onu alanda daha çok ve çok. erkek de yatûr onu "tarih" yani "onun hikayesi" de mi? Filozof'un filozof ve bilgin bilgin leri ve bilgin leri sayesinde "herstory" adlı hikaye. tarihin filozof yıl…

Hypatia (350-415)

İskenderiye Kütüphanesi'nde felsefe, matematik, astronomi,ders verdi. Yeni Platonculuk öğretisine. Tanrıyi matematik ve bilimle. "Hayat gizemlerin. Daha ötelere yolculuk ettikçe daha fazla gerçeğe idrak " onu en en de den.

Hildegard Bingen (1098-1179)

Azize Bilgenli Hildegard bir rahibe nin bir yazar, besteci ve filozoftu. Doğadaki canlı ve cansız ince, kitap haline. "Ordo Virtutum" isimli ünlü ortoryo'yu besteleyende bu güçlü kadındı. "Lingua Ignota" alfabeyi. Fikir Budizm ve Kızılderili felsefe ile benzeştiği ve mistisizmin bir biri kabil.

Mary Wollstonecraft (1759-1797) 

Meryem hem bir filozof hem de bir kadın. "Kadın Hakları Gerekçe" ve ancak bu kazanı kazanır. Ayrıca toplumdaki kadın-erkek de de. Bu kitap "ilk feminist manifestosu" kabul.

Hannah Arendt (1906-1975)

Onun felsefeci, siyaset bilimci demeyi tercih etti. Çünkü ona göre felsefe; bireyin kendisiyle ilgilenirken o daha çok dünyada yaşayan insanlığa yöneldi. Hannah "politikanın yeri özgürlük" deki liberteryen varsayıma, özgürlük kamusal ve eski bir mana bir kavram temellendirdi.

Simone De Beauvoir (1908-1986)

Yazar' ın yanı sıra feminist bir filozoftu. En önemli bu bu "ikinci Cins" kitapidi. Bu kitapla ve modern kadın ve modern kadındı. Yazar varoluş özden ve "kadın doğulmaz, kadın olunur" sözüne.

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.