Fenerbahçe’de Genç Oyuncu İsmail Yüksek’in Lisansı Çıktı!

Son güncelleme:

İsmail Yüksek’in Lisansı Çıktı

Fenerbahçe Spor Kulübünün yaz sezonunda Balıkesirspor’a kiraladığı ve daha sonra Ocak ayında tekrar çağırdığı isim olan İsmail Yüksek‘in lisansı çıkarıldı.

İsmail Yüksek, Fenerbahçe tarafından Gölcükspor’dan 65 bin Euro bonservis bedeli ile kadroya katılmıştı. 21 yaşındaki genç futbolcu, TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor’da kiralık olarak forma giymekte idi. Fenerbahçe, Yüksek’i takıma tekrar çağırdı.

Yaşanılan gelişmeler doğrultusunda genç futbolcunun lisansı TFF’ye yapılan bildirim ile yeniden çıkartıldı. Yüksek, kiralandığı dönemde 12 resmi maça çıktı. Yüksek’in bu maçlarda bir golü ve bir asisti bulunuyor.

İsmail Yüksek, toplamda 62 maçta forma giymiştir ve kırmızı kartı bulunmamaktadır.

26 Ocak 1999 doğumlu olan İsmail Yüksek, kariyer basamaklarını teker teker tek başına çıkan futbolcular arasında. 2012’de Bursaspor ile futbol hayatına başlayan Yüksek, 2012-2015 yılları arasında Bursa Merinosspor, 2015-2016 yılları arasında Yeşil Bursa, 2016-2017 yılları arasında Yıldırım Belediyesi Jimnastikspor, 2017-2018 yılları arasında ise Bursa Yıldırım Sporda yer aldı.

Fenerbahçe futbolcusu İsmail Yüksek’in lisansı çıkarıldı.

2018 yılında ise genç futbolcu Gölcükspor‘a transfer oldu ve 2020’de ise Fenerbahçe‘ye 65 bin Euro bedel ile katıldı. 1.83 boyunda olan İsmail Yüksek, merkez orta saha ve ön libero mevkilerinde forma giymekte. Fenerbahçe ile sözleşmesinin bitiş tarihi ise 30 Haziran 2025 olarak bilinmekte.

21 yaşındaki futbolcu, sağ ayağını kullanmaktadır ve bugüne kadar orta saha sol ve merkez orta saha da forma giymiştir. Oynadığı kulüpler arasında Balıkesirspor ve Gölcükspor yer almaktadır.

21 yaşındaki genç futbolcu, TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor’da kiralık olarak forma giydi.

Fenerbahçe Futbolcusu İsmail Yüksek’in Performansı

Genç futbolcunun kulübe göre performans bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Yüksek, Gölcükspor‘da forma giyerken toplamda 50 maça çıkmıştır. 50 maç içerisinde 9 gol ile takımına katkı sağlamıştır ve 3 asiste sahiptir. Yüksek, Gölcükspor’da 9 kez sarı kart almıştır.

İsmail Yüksek, Balıkesirspor‘da forma giydiğinde toplam 12 maça çıkmıştır. 21 yaşındaki futbolcu, 12 maçta 1 gol atmıştır ve 1 asiste sahiptir. Balıkesirspor’da iken Yüksek, toplamda 3 sarı kart almıştır.

Genel performansına bakıldığında Yüksek, toplamda 62 maçta forma giymiş, bu maçlarda toplamda 10 gol atmıştır. Ayrıca 4 asisti bulunan Yüksek, forma giydiği maçlarda toplamda 12 sarı kart almıştır. Futbolcu, bu maçlarda kırmızı kart almamıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.