Fenomen Genç Oyuncu Zeynep Alkan, Roma’daki Oyunculuk Okulundan Mezun Oldu

Oyuncu ve Yönetmen Hamdi Alkan ve Canan Hoşgör’ün kızı Zeynep Alkan’ın ismi, sosyal medyada sıkça bahsedilen genç oyuncuların başında geliyor. Gerek tarzı gerek güzelliği gerek enerjili ve eğlenceli halleri ile dikkat çeken genç oyuncu Zeynep Alkan, yurt dışında okuduğu oyunculuk okulundan yakın zamanda mezun oldu.

Güzel oyuncunun Mezuniyet töreni için hazırlamış olduğu Instagram üzerinden takipçileriyle paylaştığı reel videosu kısa sürede çok sayıda kişi tarafından izlenilerek beğeni kazandı.  Babası Hamdi Alkan’dan dolayı küçük yaştan bu yana kameralara alışkın olan Zeynep Alkan, babasının setlerinde başlattığı oyunculuk kariyerini, yurt dışındaki bir okulda eğitim alarak başarı ile tamamladı.

Hisar Eğitim Vakfı Okulunda okurken tiyatro eğitimi alan Zeynep Alkan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde reklamcılık bölümünden mezun oldu. Sonrasında ise Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı Star TV’de yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır adlı gençlik dizisinde rol aldı. Sanatçı bir ailede doğan Zeynep Alkan, kısa sürede renkli paylaşımları ile bir sosyal medya fenomenine dönüştü.

Türkiye’de Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde rol aldıktan sonra kariyeri için gerekli eğitimlerini sürdüren güzel oyuncu, sosyal medyada sıkça konuşulan isimler arasında yer aldı. Paylaşımlarındaki neşeli, enerjik halleri dikkat çeken güzel oyuncunun kimi zaman beğeni kazanırken kimi zaman ise sertçe eleştirildi. Zeynep Alkan’ın fit vücudu, başarılı dansları, bitmeyen enerjisi, doğal güzelliği, takipçileri tarafından övgülerle bahsedildi. Hayatına dair en güzel ve özel anlarını sevenleri ile paylaşan genç oyuncu Zeynep Alkan, bir süre siber zorbalığa uğradı ve yaptığı her şey eleştiri yağmuruna tutuldu.

Genç Oyuncudan Sosyal Medyanın Kusursuz Güzellik Dayatmasına Tepki

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan Hamdi Alkan’ın kızı Zeynep Alkan, son olarak ise bir video paylaşımı yaparak güzellik algısına dikkatleri çekerek bir eleştiride bulundu. Sivilce tedavisi gördüğünü ifade eden Zeynep Alkan, ‘kusursuz güzellik’ dayatmasına tepki gösterdi. Sosyal medyada herkesin kendisini güzel göstermeye çalıştığını ve bu nedenle de baskı oluştuğunu belirten Zeynel Alkan, öz güveninin sıfır olduğunu ancak herkesin sivilcesinin olabileceğini söyledi.

“Sosyal Medya Dediğimiz Şey Kimsenin Gerçek Hayatı Değil Ki”

Sosyal medyada herkesin birbirini kandırdığını ifade eden genç oyuncu videosunda şu sözleri ile dikkat çekti: “Kardiyo ve lifting dersleri alıyorum. Bacakta doksan kilo itebiliyorum babam ’Artık yeter artık Roberto Carlos bacaklı oldun’ diyordu. Güzel gözükmeye çalışmak gibi derdim yok hayatım nasılsa onu paylaşıyorum. Sosyal medya dediğimiz şey kimsenin gerçek hayatı değil ki. Herkes en iyi güzel halini en fit halini paylaşıyor. Kendimizi kandırıyoruz orada bir simülasyon gibi. Bunları görüp kırılıp yorum yazıyor olabilirler. Sosyal medyaya inanmamak gerekiyor ben de işime başladığımda uzaklaşıp kapamayı düşünüyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.