Fethiye’de Gezilecek Yerler

Son güncelleme:

Fethiye, Türkiye’nin doğal güzelliklerle dolup taşan bir şehri. Deniziyle, doğasıyla, müzeleriyle gezilip görülmesi gereken bir yer. Genel olarak tatil için tercih edilen bu yerde doğa ile baş başa kalmak ve huzur bulmak mümkün. Peki Fethiye’de gezilecek yerler nereler?

Fethiye Müzesi

Fethiye Müzesi, dönemin kaymakamı olan Recep Ceylan’ın katkı sağlaması sonucunda 1987 yılında faaliyete başladı.Bu müze içerisinde Fethiye’nin ve çevresinde bulunan yerlerin kazılması sonucunda bulunan eserler kronolojik bir sıra ile sergileniyor. Arkeolojik ve Egnografya olarak iki bölümden oluşan bu müze, Bizans, Roma, Helenistik, Arkalik ve Tunç gibi dönemlerin kalıntılarını sergiliyor. Fethiye’de gezilecek tarihi yerlerden bir tanesi olan bu müze sizi zamanda yolcuğa çıkarabilir.

Ölüdeniz

Feyhiye’de gezilecek plajlar denince akla ilk gelen yer elbette Ölüdeniz olacaktır. Bu kumsal 2006 yılında Dünya’daki en güzel kumsal seçiliyor. Fethiye’nin en güzel kumsalı olan ve doğal güzelliğiyle içinizi huzura boğan Ölüdeniz’e mutlaka uğramalısınız. Konaklama için ve kamp için Ölüdeniz civarlarında seçenekleriniz bulunuyor. Dilerseniz gezinizin 1-2 gününü buraya ayırabilir ve Ölüdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz.

Belcekız Plajı

Belcekız Plajı da Fethiye’de gezilmesi gereken yerler arasındadır. Belcekız Plajı, ismini bir efsaneden alıyor. Yamaç paraşütü yapanların iniş noktası olan bu plaj, enfes doğasıyla, deniziyle tatilin keyfini doyasıya yaşamanızı sağlayacak. Bu bölgede yamaç paraşütü oldukça meşhur. Dilerseniz burada yamaç paraşütü yapabilir ve tatilinize biraz daha eğlence katabilirsiniz.

Çalış Plajı

Çalış Plajı, Fethiye’nin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Gün batımının enfes manzası bu plajda izlenebilir ve denizin tadı çıkarılabilir. Konaklama için bu bölgede çok sayıda seçenek bulunuyor. Fethiye’nin bilinen plajlarından biri olması nedeniyle Çalış Plajı, tatil için sıkça tercih ediliyor.

Saklıkent Kanyonu Milli Parkı

Saklıkent Kanyonu Milli Parkı, Fethiye’ye yaklaşık 45 km uzaklıkta yer alıyor. Bu plaj, enfes bir doğaya sahip ve kayaların arasında yürüyüş yapmak mümkün. Tahta bir köprüden yürüyerek başlamış olduğunuz macera sizi buz gibi akan bir vadinin eşlik ettiği farklı bir ortama götürüyor. Biraz daha yürüdüğünüzde vadiden sonra karşınıza minik bir ada çıkacak. Fethiye’de gezilecekler listesine Saklıkent Kanyonu Milli Parkı’nı mutlaka eklemelisiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.