FIBA’dan Avrupa Kulüp Organizasyonları İçin Önemli Açıklama!

Dünya’da etkisini göstermeye devam eden koronavirüs, spor organizasyonlarını da etkiledi. FIBA, koronavirüs (kovid-19) nedeniyle sezon sonuna kadar askıya alınan Avrupa’daki kulüp organizasyonları ile ilgili yeni kararlar aldı.

Uluslararası Basketbol Federasyonu,  koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sezon sonuna kadar askıya alınan Avrupa’daki kulüp organizasyonlarının bitiş tarihlerini ve yeni formatlarını belirledi.

FIBA’dan yapılan açıklamaya göre, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası ve FIBA Avrupa Kupası’nın eylül veya ekim aylarında tamamlanacağı, Kadınlar Avrupa Ligi ile Kadınlar Avrupa Kupası’nda 8’li final, FIBA Avrupa Kupası’nda ise 4’lü final formatının uygulanacağı beliritildi.

Açıklamada, tüm turnuvaların aynı yerde yapılacağı bilgisi aktarıldı. FIBA ayrıca, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın 1 yıl ertelenmesinin ardından 2021’de düzenlenmesi gereken Erkekler ve Kadınlar Avrupa Basketbol şampiyonalarının durumunun değerlendirildiğini ve kararın yarın açıklanacağını duyurdu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.