FIDA’dan Futbolcu Sözleşmeleri İçin Devrim Gibi Karar!

Son güncelleme:

FIFA’dan yapılan açıklamaya göre, sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıkladı.

FIFA’dan yapılan açıklamada sezon sonu sözleşmeleri bitecek olan futbolcuların koronavirüs nedeniyle ara verilen ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıkladı. 

 LİGLER TAMAMLANANA KADAR UZATILACAK

Koronavirüs sebebiyle birçok ligin askıya alındığı hatırlatılarak, maçların normal sürede tamamlanmasının mümkün olmadığı belirtildi. FIFA Konseyi tarafından kabul edilen karara göre, sezon sonu bitecek olan  futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar uzatılacağı ifade edildi.

VİRÜS FUTBOLA EKONOMİK ZARAR VERDİ

Gelecek sezon sözleşmelerin ise sözleşmenin başlangıç tarihi yerine liglerin başlayacağı tarihten itibaren geçerli olacağı beliritilirken, virüsün futbola ekonomik olarak zarar verdiğinin altı çizildi. Kulüp ve futbolcuların bir araya gelerek maaş indirimi ve ya ertelemesi konusunda anlaşmaya varmaları tavsiye edildi. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda FIFA’nın tarafların ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak  karar vereceği belirtildi. Transfer dönemiyle ilgili tarihlerin yeniden belirleneceği açıklanarak, FIFA’nın bu konuda esnek davranacağı bildirildi.

ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞI

FIFA Başkanı Gianni Infantino açıklamasında, önceliklerinin futbol değil insan sağlığı olduğunu vurguladı.  Infantino, “FIFA, paydaşlarıyla birlikte yeni koşulların üstesinden gelebilmek için bazı pratik fikirler getirdi. Umuyorum ki bu ortak çaba, futbol dünyasının bir araya gelerek dayanışma ve uzlaşma ruhu gösterebileceğine dair olumlu bir örnek olacak.” diyerek koronavirüsün futbol koşullarını değiştirdiğini ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.