Fitoterapi Nedir?

Fitoterapi bitkilerden gelen şifa anlamına gelmektedir. Aslında çok da uzak olmadığımız bir durum olsa da isim olarak aşina olmadığımız bir terim olduğu için bize farklı gelmektedir.

Fitoterapistlik aslında geleceğin kıymetli meslekleri arasında yer almaktadır. Yüzyıllardır bitkilerden ve doğadan gelen şifa ile iyileşme gösteren hastalıklar olduğu bilim tarafından da kanıtlanmıştır. Bu yüzden bitkilerden yararlanılarak hastalık üzerindeki etkiler gözlemlenmektedir.

Fitoterapi uzman ellerde yapıldığında sonuçlar gayet başarılı olmaktadır. Birçok hastalığımızda biz bitkilerden yararlanmaktayız ancak bunlar zaman içinde edinilmiş bilgilerimizdir. Ihlamur, adaçayı, papatya, melisa gibi birçok bitkiyi günlük hayatımızda kullanıp etkilerini görmekteyiz

Fitoterapi Hangi Hastalıklara iyi Gelmektedir?

Birçok hastalıkta kullanılan yöntemlerden biridir. İbn-i Sina ilk fitoterapistlerden biri yani şifacı olarak kabul edilir. Farklı hastalıklarda farklı bitki türleri ile uygulanmaktadır. Kalp damar hastalıkları, kadın hastalıkları, grip, migren, kronik rahatsızlıklar ve hatta psikolojik hastalıklarda bile doğru tedavi yöntemi ve işinde uzman kişiler tarafından uygulandığında başarılı sonuçlar elde edildiği gözlemlenmiştir. Günün üzerinize düşen ağırlığı mutlaka atacaktır!

Fitoterapi konusu son yıllarda adından çokça söz ettirmektedir bu alanda uzmanlaşan sayısı gittikçe artmakta ve farklı bir meslek dalı olarak gelişim göstermektedir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.