Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır?

Son güncelleme:

Eski fotoğraflara bakmak insanları her zaman hüzünlendirir. Özlem gidermek için tekrar tekrar albümü açarak baktığımız fotoğraflar artık yanı başımızda gerçek oluyor. Eski fotoğrafları hareketlendirme ya da canlandırma anlamına gelen Deep Nostalgia veya fotoğraf canlandırma, son zamanlarda epey talep edilen bir uygulama. Peki fotoğraf canlandırma nedir, fotoğraf canlandırma işlemi nasıl yapılır, fotoğraf canlandırma ücretsiz mi?

Fotoğraf canlandırması, bir web sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Fotoğraf Canlandırma ya da Deep Nostalgia Nedir?

Son zamanların en çok talep edilen işlemlerinden biri olan fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia hakkında merak edilenler, günden güne artıyor ve kullanıcılar bu uygulamaya nasıl erişebileceklerini araştırıyorlar. Sosyal medya üzerinden eski fotoğrafları canlandırma ya da hareketlendirme işlemi anlamına gelen fotoğraf canlandırma, kullanıcılara fotoğrafları gerçek hayatta hareket ediyormuş gibi hissettirme imkanı sunuyor. Özellikle eski fotoğraflara ilgi duyan ve albüm biriktiren insanlar, eski fotoğraflara bakma deneyimini bir adım öteye taşımak için fotoğraf canlandırma uygulamasına rağbet ediyor. Özellikle sosyal medya platformlarında en çok araştırılan konulardan biri haline gelen fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia, nostaljiye ilgi duyan ve eski fotoğraflara merak salmış insanlar tarafından kullanılmaya başlandı. Fotoğraf canlandırma uygulamasını yeni keşfeden kullanıcılar ise bu konunun inceliklerini ve uygulamaya ne şekilde ulaşabileceklerini merak ediyorlar. Uygulamaya ulaşan kullanıcılar ise fotoğraf canlandırmayı hangi yol ile gerçekleştirebileceklerini araştırıyorlar. Sosyal medyada çok konuşulması ile eski fotoğraf sahipleri arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelen fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia, yıllar önce akla hayale sığmayacak bir durumu gerçeğe dönüştürüyor. Fotoğraf canlandırma veya deep nostalgia, fotoğrafta bulunan insanların uzuvlarını ve göz, kaş, dudak, ve benzeri mimik hareketlerini algılayarak ekranda bulunan nostalji fotoğrafı adeta hareket ediyormuş gibi gösteriyor. Yapay zeka algoritmaları aracılığı ile bu hareketlendirme işlemini gerçekleştiren fotoğraf canlandırma uygulaması, bu canlandırma uygulamasını video formatı ile fotoğraf sahibi kullanıcının ekranına yansıtıyor. Fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia uygulaması, bu yöntem ile eski nostalji fotoğraflarınızı hareket eden bir video halinde size sunuyor.

Fotoğraf canlandırma ile eski fotoğraflar hareketli hale getiriliyor.

Fotoğraf Canlandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Deep nostalgia ya da fotoğraf canlandırma işlemi, MyHeritage ile hazırlanmış bir sürücü videosu tipi olma özelliğini taşıyor. Fotoğraf canlandırma, bu yöntem ile önceden hazır olan kaydedilmiş videoları kullanarak eski fotoğrafları canlandırma işlemini gerçekleştiriyor. Kaydedilmiş olan bu videolar, eski fotoğraf kullanılarak gerçekleştirilen animasyondaki hareketleri oluşturuyor ve fotoğrafta bulunan insanlar, hayvanlar ya da cisimler gerçek hareketleri meydana getiriyor. Fotoğraf canlandırmadaki bu hareketler, gerçek insan davranışlarının kullanılması ile oluşuyor. Fotoğrafta bulunan her yüz veya cisim için ayrı ayrı canlandırma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Peki bu canlandırma işlemi nasıl gerçek oluyor? Öncelikle sürücüyü hazırlayan MyHeritage isimli fotoğraf geliştirici ile seçilen nostalji fotoğrafa en uyumlu sürücü videosu seçiliyor. Daha sonra her bir yüz veya cisim için mimikler harekete geçiriliyor. Uygulamada kullandığınız nostalji fotoğrafta bulunan her yüz, ayrı olarak gülümseyebiliyor, göz kırpıyor ya da cisimler hareket edebiliyor. Fotoğraf canlandırma veya deep nostalgia ile bu kısa hareket etme işlemleri, mimik oluşturma ya da cisimleri harekete geçirme, fotoğraftan kısa bir video, yani animasyon meydana getiriliyor.

MyHeritage sitesine fotoğraf yükleyerek fotoğraflarınızı hareketlendirebilirsiniz.

Footoğraf Canlandırma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bu mucizevi fotoğraf canlandırma işlemi ile nostaljik görüntüler gözünüzün önünde canlanıyor ve bu gelişmiş teknoloji ile maziyi adeta hayatınızın bir gerçeği haline getiriyorsunuz. Peki eskilerden kalan bu güzel anılarınızı hareketli hale getirmek için kullanılan fotoğraf canlandırma uygulaması nasıl kullanılır? Öncelikle uygulamayı cihazınızda bulundurmanız gerekiyor. Fotoğraf canlandırma işlemini gerçekleştiren uygulamayı, yani MyHeritage isimli uygulamayı bu sürümün web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu siteye yükleyeceğiniz nostalji fotoğraflar ile, eskiyi canlandırmış oluyorsunuz. MyHeritage isimli web sitesini kullanarak yükleyeceğiniz eski fotoğraflar, bu uygulamanın fotoğrafta bulunan yüzleri belirlemesi ile mimikleri ve cisimli hareketli hale getiriyor. Böylece nostalji fotoğraflar hareketlenerek canlı bir biçime bürünmüş oluyor. Fotoğrafta kaç tane yüz bulunursa bulunsun hepsini ayrı bir şekilde algılama imkanı sunan fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia uygulaması, ücretsiz bir hizmet olması bakımından epey avantajlı bir hareketlendirme işlemi olarak çokça tercih ediliyor. Fotoğraftaki yüzlere gerçekçi bir mimik ve yüz ekleyen fotoğraf canlandırma uygulaması, ücretsiz olmasının yanında kullanıcılara bir şart sunuyor. MyHeritage isimli web sitesi üzerinden üyelik şartı koşan fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia uygulamasına üye olduktan sonra, bu servisi istediğiniz biçimde kullanabiliyorsunuz.

Fotoğraf canlandırma ile kullanıcılar, aile büyükleri ile özlem gideriyor.

Eski Aile Fotoğraflarında Bulunan Aile Büyükleri, Birer Canlı Portre Haline Geliyor.

MyHeritage isimli web sitesinin yeni bir uygulaması olan fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia, ilk çıktığı tarihten beri çok konuşulan ve sıklıkla kullanılan gelişmiş bir fotoğraf uygulaması olma özelliği taşıyor. MyHeritage web sitesinin üye olan kullanıcıları için hizmete sunulan bu fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia hizmeti, eski ve nostaljik fotoğraflarda bulunan portreleri hareketli hale getirerek canlı birer portre oluşturmuş oluyor. Eski aile fotoğraflarımızda özlem duyduğumuz veya hiç göremediğimiz aile büyüklerinin mimiklerini ve hareketlerini, bu fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia uygulaması ile gözlemlemiş oluyoruz. Hareket tasarım teknolojisi sayesinde yeniden canlandırılan eski fotoğraflar, yanı başımızda hareketlenmiş oluyor. Hareketlendirme uygulaması sayesinde gerçekleştirilen fotoğraf canlandırma, son zamanlarda sıklıkla araştırılan ve merak edilen bir konu haline geldi.

Fotoğraf canlandırma ile nostaljik fotoğraflar gerçek hale geliyor.

Deep Nostalgia ya da Fotoğraf Canlandırma İşlemi, Daha Önce Tarihi Kişilikler Üzerinde Çokça Kullanıldı.

Genel olarak tarihi kişikler ve tarihte önemli olmuş karakterler üzerinde denenmek istenen fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia işlemi, özellikle son dönemde bu ünlü kişilikler ile sıklıkla kullanılıyor. Bu işlemi bir adım öteye taşıyan sanatçı Andrei Pershin, The Album of Live Pictures ismini verdiği ünlü sergisinde tanımadığı insanların mimiklerini canlandırdı. Bu hareketlendirme işlemine ses efekti ile müzik efekti dahi ekleyen başarılı sanatçı Andrei Pershin, bu sergide hiç tanımadığı insanların portrelerini kullanarak canlandırma işlemini gerçek kıldı. Çeşitli tarih dönemlerini kullanan ünlü sergi sahibi Andrei Pershin, The Album of Live Pictures ismini verdiği sergisinde Birinci Dünya Savaşı da dahil altmışlı, yetmişli ve seksenli yıllardan aldığı kesitler ile müthiş bir canlı fotoğraf sergisini sanatseverlere sunan başarılı sanatçı Andrei Pershin’in kullandığı bu teknoloji, ünlü ve tarihi kişiliklerin yanında, kendimiz için önemli olan insanlar ile aile büyüklerinin mimiklerine tanık olmamızı da gerçek kılıyor. MyHeritage isimli web sitesi üzerinden gerçekleştirilen üyeliğin ardından siteye yükleyeceğiniz eski fotoğrafların hareketlendirilmesi ile, bu sergide kullanılan sanat harikası, evimizde, elimizin altında kullanılabilir hale getirildi. Artık hayatta olmayan aile üyelerine duyulan özlem, fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia uygulaması ile giderilebiliyor.

Fotoğraf canlandırma ile birçok ünlü ismin fotoğrafları canlandırıldı.

Fotoğraf Canlandırma Uygulaması, Son Zamanlarda Kullanıcılar Tarafından En Çok Rağbet Görülen Uygulamalardan Biri Oldu.

Yüklendiği tarihten itibaren ilk 48 saatte bir milyonu aşan bir canlandırma işleminin gerçekleştirildiği fotoğraf canlandırma ya da deep nostalgia uygulaması, bir soy ağacı uygulaması olma özelliği taşıyan MyHeritage tarafından yüklendiği zamandan beri kullanıcılar tarafından çokça rağbet görüyor. Derin öğrenme desteği taşıyan fotoğraf canlandırma uygulaması, bu konuda uzman olan D-ID tarafından lisanslanan bir hizmet. Gerçek insanların önceden kaydedilmiş olan hareket ve mimikleri kullanılarak canlandırılan deep nostalgia işlemi, bu kaydedilmiş hareketleri şablon olarak kullanılıyor. Bu şablonlar aracılığı ile canlandırılmış fotoğraftaki animasyonları yönlendiren fotoğraf canlandırma uygulaması, kullanıcıya yüklediği fotoğraf kullanılarak yapılmış hareketli bir video sunmuş oluyor. Özel olarak gerçekleştirilen bu deep nostalgia işleminde kullanılan şablonlar, hareket sürücüsü ismini alıyor. Fotoğraf canlandırma uygulamasında bulunan yapay zeka, algıladığı her yüz için, suratın baktığı yöne uygun olarak bir hareket sürücüsü seçiyor fotoğraf bu şekilde canlı ve mimikleri hareket eden bir portre biçimine sokulmuş oluyor. Yüklediğiniz fotoğrafların kalitesinin düşük olması veya bulanık bir çözünürlüğe sahip olması, deep nostalgia işlemini gerçekleştirmede herhangi bir engel teşkil etmiyor. Fotoğraf canlandırma uygulaması, videoyu yaatırken en iyi sonucu elde etmeyi amaçlıyor ve MyHeitage isimli fotoğraf geliştiricisi ile yüklediğiniz eski fotoğrafın düşük çözünürlüğü yükseltilereki kaliteli bir fotoğraf formatı elde edilmiş oluyor. Böylece fotoğrafı hareketlendirme işlemi, sorunsuz gerçekleşiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.