On sezon boyunca iki yüzü aşkın bölüme ev sahipliği yapan Friends dizisinin bölümleri günümüzde dahi komedi ölçüsünü, samimiyetini ve zamansız esprilerini koruyor. Tekrar tekrar izlediğimiz dizi Friends’te peki en çok hangi bölümleri sevdiniz?

Sizn için en iyi 10 Friends bölümünü derledik.

10) The One With Ross’ Wedding (Sezon 4 Bölüm 23-24)

Ne olmuştu?: Dördüncü sezonun son iki bölümünde Emily ve Ross’u İngiltere’de gerçekleşecek olan düğünlerine gergin bir şekilde hazırlık yaparken gördük. Burada yaşanan bazı olaylar, dizinin gelecek sezonlarında yer alacak hikayelerin tetikleyicisi oldu.

9) The One With Monica And Chandler’s Wedding (Sezon 7 Bölüm

Ne olmuştu?: Gergin düğünlerden söz etmişken, üç sezon önce temeli atılan Monica ve Chandler ilişkisi yedinci sezonun finalindeki düğünleri ile taçlanmıştı. Rachel, Phoebe, Ross ve Joey’nin düğündeki sahneleri de duygusal anlardan biri oldu.

8) The One With The Football (Sezon 3 Bölüm 9)

Ne olmuştu?: Grup, Şükran Günü’nde yayınlanan futbol maçını izlerken aynı maçı kendi aralarında düzenlemeye karar verir. Tek bir engel vardır: Monica ve Ross’un ‘altıncı geleneksel Geller kupası’ esnasında yaşadığı aksilik.

7) The One With All The Resolutions (Sezon 5 Bölüm 11)

Ne olmuştu?: 1999 yılının yeni yıl arifesinde herkes alacağı yeni kararları paylaşır ve birbirlerine destek olacaklarının sözünü verirler.

6) The One With The Cop (Sezon 5 Bölüm 16)

Ne olmuştu?: Central Perk’de içerisinde polis rozeti olan bir cüzdan bulan Phoebe, bu rozetle herkesi korkutmaya başlar. Cüzdanı kaybeden polisin kendisi de dahil.

5) The One With The Blackout (Sezon 1 Bölüm 7)

Ne olmuştu?: Tüm şehri kapsayan bir elektrik kesintisi esnasında grubun geri kalanı Monica’nın dairesindeyken, Chandler ise ünlü Victoria’s Secret modeli Jill Goodacre ile birlikte bir ATM’de mahsur kalır.

4) The One Where No One’s Ready (Sezon 3 Bölüm 2)

Ne olmuştu?: Bir etkinliğe katılacak olan grup üyelerinin hiçbiri zamanında hazırlanamadı

3) The One With The Prom Video (Sezon 2 Bölüm 14)

Ne olmuştu?: Ross ve Monica’nın ebeveynleri birkaç eski eşyayı bıraktığında, Monica ve Rachel’ın lise balosuna hazırlandığı bir video kaset ortaya çıkar.

2) The One With The Embryos (Sezon 4 Bölüm 12)

Ne olmuştu?: Phoebe, erkek kardeşi ve eşi için taşıyıcı annelik yapmayı kabul ederken grubun geri kalanı ise oldukça rekabetçi bir yarışmanın içine girer.

1) The One Where Everybody Finds Out (Sezon 5 Bölüm 14)

Ne olmuştu?: Eninde sonunda herkes Monica ve Chandler’ın gizli ilişkisini öğrenir.

41030cookie-checkFriends Dizisinin En Çok Sevilen 10 Bölümünü Sizler İçin Derledik!