Galatasaray, 2 Yıldızın İmzası İçin Ocak Ayını Bekliyor!

Galatasaray’da Ocak ayı transfer dönemi için çalışmalar şimdiden başladı. İki yıldızla imzalar resmen atılacak. Bir transfer dönemini daha sıkıntılı kapatan ve orta saha ile hızlı kanat oyuncusu alamayan Galatasaray Yönetimi, devre arası için şimdiden düğmeye bastı.

Ocak ayında ilk operasyonun iç transferde gerçekleşmesi bekleniyor.

Galatasaray yönetimi, hem kaptan Muslera hem de savunmanın yıldız ismi Marcao ile yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

Galatasaray, 2 Yıldızın İmzası İçin Ocak Ayını Bekliyor!
Galatasaray, 2 Yıldızın İmzası İçin Ocak Ayını Bekliyor!

Daha önce Muslera ile yeni kontrat konusunda prensip anlaşmasına varan yönetim, bu konuda sıkıntı yaşamayacak. 34 yaşındaki file bekçisi ile 2 yıllık sözleşme imzalanacak. Sözleşmede artı 1 senelik opsiyonun da yer alması bekleniyor. 3 milyon 575 bin Euro’luk ücretini pandemi sürecinde 3 milyon Euro seviyesine çeken Muslera’nın senelik maaşı, ilerleyen yaşı da gözönünde tutularak daha da azaltılacak. Bu rakamın 2 milyon Euro’nun altında olacağı öğrenildi.

Galatasaray, 2 Yıldızın İmzası İçin Ocak Ayını Bekliyor!
Galatasaray, 2 Yıldızın İmzası İçin Ocak Ayını Bekliyor!

Marcao cephesinde ise görüşmeler başladı. Newcastle United ve Roma’nın transferin son günlerinde ciddi şekilde istediği Marcao, Fatih Terim’in de isteğiyle takımda tutulmuştu.

Avrupa kulüplerinin ciddi şekilde radarında bulunan Marcao için 13-15 milyon Euro arası rakamlar gözden çıkartılıyor. Ancak ilerleyen süreçte 24 yaşındaki solak savunmacıya daha yüksek teklifler gelebilir.

Galatasaray Yönetimi, bu sezon 850 bin Euro kazanan ve 2022’ye kadar kontratı bulunan Marcao ile 2024’e kadar nikah tazelemeyi hedefliyor.Yeni sözleşmede Marcao’nun ücretine ciddi bir zam gündemde. Takımın en az kazananlarından olan Marcao’nun iyileştirilmiş mukavelesinde serbest kalma bedelinin olup olmayacağı ise merak konusu.

Galatasaray Spor Kulübü:

Galatasaray futbol takımı, Galatasaray Spor Kulübü’nün Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan Galatasaray Sportif Anonim Şirketi, kulübün futbol takımının sahibidir. Galatasaray Spor Kulübü’nün 1997 yılında şirketleşme sürecine girmesinin ardından kurulmuştur.

Türkiye futbol tarihinin en başarılı ve en çok taraftarı olan spor kulüplerinden birisidir. 1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından, öğrenci oldukları Galatasaray Lisesi’nde kurulan kulübün ilk spor dalıdır. Şu ana kadar 22 kez Süper Lig şampiyonu olmuş, 18 kez Türkiye Kupası ve 16 kez de Türkiye Süper Kupası kazanmış; 2000 yılında da UEFA Kupası’nı ve UEFA Süper Kupa’yı kazanmıştır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.