Galatasaray bu sezonun flaş isimlerinden Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç ile ilk imzaları atacak. Yönetim lig biter bitmez ön protokol’de belirlenen imza paralarını ödeyip, futbolcuları bünyesine katmayı hedefliyor.

Galatasaray, Fenerbahçe’yi Geride Bırakarak Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç İle Anlaştı!

Sivasspor’da çok iyi bir sezon geçiren Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç için iki ezeli rakip arasında rekabete sebep oldu. Lig bitiminde kontratları sona erecek olan futbolcular Galatasaray ve Fenerbahçe sıraya girdi. Galatasaray2ın devre arasında ön protokol imzaladığı futbolcular için, Fenerbahçe’de harekete geçti.

Yeni sezonda sportif direktör olmasına kesin gözüyle bakılan Emre Belözoğlu’nun futbolcuları sık sık aradığı ve ikna etmeye çalıştığı iddia edilirken, Sarı- kırmızılı kulüp bu iddialar üzerine harekete geçti. Koronavirüs nedeniyle maçların oynanmamasında dolayı gelirinin bir çoğundan mahrum kalan takım kaynak arayışını hızlandırdı.

Galatasaray gerekli transfer kaynağını yatırıp Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç’ın imza paralarını lig biter bitmez ödeyemeyi planlıyor.