Galatasaray Transferde Mutlu Sona Çok Yakın

Galatasaray da teknik direktör Fatih TERİM transfer çalışmalarına tamamen yoğunlaştı. Galatasaray cephesi Fatih Hoca’nın ısrarla istediği oyuncular için hummalı bir çalışma başlattı. Transferler adım adım geliyor.

Fatih Terim’in açıkça transferini istediğini bellirttiği Henry Onyekuru, İrfan Can Kahvevi ve Mostafa Mohamed için Galatasaray yönetimi de harekete geçti, temaslarını arttırdı.

Monaco da forma giyen Onyekuru için kulüp bedelsiz kiralamaya 5.5 milyon Euro’luk zorunlu satın alma şartı ve oyuncunun bir sonraki transferinden de %50 payla onay verdi. Bu şartları hemen kabul etmeyen kulüp kendi tekliflerini ortaya koydu. Cimbom oyuncunun bir sonraki transferinden %20 pay teklif ederken sezon sonunda “zorunlu” opsiyonunu da devre dışı bırakmak koşulu ile 4.5 milyon Euro’luk opsiyon maddesi önerdi. Galatasaray yönetimi daha evvel kendilerine teklif sunan kulübü şimdi kendi şartlarına ikna etmek için görüşmeleri hızlandırdı. Hatta Onyekuru’nun İstanbul’un önde gelen sitelerinden biri olan Koru Florya sitesinden daire kiraladığı ve oğlu için daha önce de beraber çalışmış oldukları bakıcıyla yeniden anlaştığı ve bakıcının tekrar görevine başlayacağı belirtildi.

Cimbom Mohamed Transferinde Risk İstemiyor

Galatasaray 23 yaşındaki Mohamed’in transferinde ilerlerken bir yandan da çok dikkatli davranıyor. Hedef transferi minimum risk ile gerçekleştirebilmek. Daha evvel kariyerinde Mısır dışında top koşturmamış olan Mohamed’in başka bir deneyimi olmaması kulübü de transferden tam emin olma ve çeşitli opsiyonları göz önünde bulundurma noktasına getiriyor. Daha evvel Avrupa da herhangi bir deneyiminin bulunmaması ve son derece genç olmasından kaynaklı olarak bir alışma ve uyum süreci yaşanacağını düşünen sarı kırmızılıların transfer süreci ile ilgili bazı soru işaretleri var. Galatasaray oyuncunun kulübü olan Zamalek Kulübü’nü oyuncuyu bonservisi ile almak yerine kiralama formüllerine ikna etmeye çalışıyor. Galatasaray kulübe 1.5 yıllık kiralama bedeli olarak 1.5 milyon dolar ve 2022 Mayıs ayı tarihiyle de dört milyon dolar satın alma opsiyonu teklifini sundu. Şimdi ise altı milyon dolar teklif eden kulüp bu yeni teklife ikna edilmeye çalışılıyor.

İrfan Can Transferinde de Sona Yaklaşılıyor.

Fatih Hoca’nın özellikle istediği bir başka isim ise İrfan Can Kahveci. Onun transferi için de Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yoğun görüşme trafiğine devam ediyor. Milli oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen sarı kırmızılılar farklı ödeme formülleriyle turuncu beyazlılara tekliflerini sunuyor. En öne çıkan plan ocak ayında 4-4.5 milyon Euro civarında ödeme yapıp sezon sonunda yine UEFA şartlarını da göz önünde bulundurarak bir ödeme daha yapmak koşulu ve İrfan Can’ın bir sonraki transferinden de Başakşehir’e pay teklif ederek kulübü bu transfere ikna etmek.

İrfan Can’ın geçen seneki şampiyonlukta büyük katkıları olduğunu bilen Başakşehir cephesinde transfere kapılar tam kapatılmadı. İrfan Can’ın babası da yaptığı açıklama da oğlunun Galatasaray da forma giymek istediğini belirtti.

Transferlerde adım adım son noktaya gelen sarı kırmızılı kulüp heyecanla müjdeleri vermeyi bekliyor. Tüm Galatasaray camiasını heyecanlandıran bu transferlerin açıklanması için taraftarlarda son derece sabırsız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.