Galatasaray’a Kötü Haber!

Transfer hareketliliği yaşanan Galatarasay takımında, bu sezon istenilen performanslar yakalanamadı. Sarı kırmızılılar ligi 56 puan ile 6.sırada tamamlayabildi. Durum bu vaziyette olunca önümüzdeki sezon planları yapılmaya başladı. Yenilenmiş kadro ile sahalara kuvvetli dönmek isteyen Galatasaray, birçok isim ile görüşmeye başladı.

👉İç Çamaşırlarını Satarak Zengin Olan Kadın

Takım, yeni isimlere yer açmak için kadroda bulunan ve farklı takımlarda kiralık olarak forma giyen isimlerle, Yuto Nagatomo ve Mariano ile yollarını ayırdı.

Yeni Asır’ın haberine göre, Cimbom 1.5 sezon önce 13 milyon Euro karşılığında Kasımpaşa’dan aldığı Mbaye Diagne’yi Göztepe’ye önerdi. Sorunlu davranışları ve beklenmeyen performans düşüklüğü nedeniyle oyuncunun başka kulübe önerilmesi söz konusu. Disiplinsiz davranışlara sahip olan oyuncu için Göztepe‘ye ilginç teklif götürüldü.

Yıllık 2.35 milyon Euro kazanan Diagne için Göztepe’ye: “Bu paranın yarısını biz ödeyelim, yarısını da siz ödeyin. Diagne’yi size bir yıllığına kiralayalım” dedi.

Karşı takımdan yanıt ise gecikmedi.

Jerome’yi gönderen, Wilczek’te ise hayal kırıklığı yaşadığı için iyi bir golcü arayan Göztepe yönetimi ihtiyaç olmasına rağmen Diagne’nin transferini istemedi.

Mbaye Diagne, 1991’de Senegal’in başkenti Dakar’da dünyaya geldi. Futbol hayatına İtalya’da başlayan futbolcu, şimdilerde Serie D’de mücadele veren AC Bra’da kendini gösteren Diagne, 2013’te 100 bin euro karşılığında İtalyan devi Juventus’a transfer oldu. Sonrasında birçok kulüpte kiralık olarak forma giyen Diagne, 2018 yılında Çin ekibi TJ Teda’dan Kasımpaşa’ya buradan da Galatasaray’a transfer olmuştu.