Galatasaray’da Biten İki Transfer!

Cimbom hız kesmeden transferlerine devam ediyor. Galatasaray yönetimi, Kerem Aktürkoğlu ve Oğulcan Çağlayan’ın transferinde bu kez elini çabuk tuttu.

İki oyuncu Fatih Terim’in jokerleri olacak! İki oyuncu da hücum hattının her bölgesinde görev yapabiliyor.

Sarı kırmızılılar, imza parasını yatırmadığı için Mert Hakan’da hayal kırıklığı yaşamıştı. Fakat her konuda anlaştığı Erzincan ve Çaykur Rize’nin iki yıldızı için toplam 4 milyon TL’yi ödeyip kadrosunu güçlendirdi.

Mert Hakan Yandaş’ı 4 milyon TL imza parasını yatırmadığı için Fenerbahçe’ye kaptıran Sarı Kırmızılılar, kaçan bu transferden ders alıp adımlarını sağlam attı. Genç oyuncular Oğulcan Çağlayan ve Kerem Aktürkoğlu ile anlaşan Cimbom, erken davranıp toplam 4 milyon TL’lik imza parasını ödedi.

Fenerbahçe iki oyuncuyla da ilgilenirken, sarı-lacivertlilerin ilk planda kiralık göndermeyi düşündüğü Kerem Aktürkoğlu , A Takım garantisi alınca Galatasaray’ı tercih etti.

24 Erzincanspor’u 2. Lige çıkaran 21 yaşındaki hücum oyuncusuna 2 milyon TL imza parası verilecek ve 4 yıllık maliyeti 10 milyon TL’yi geçmeyecek.

24 Erzincan forması altında 28 maçta 17 gol atan Kerem Aktürkoğlu, 3. Lig 1. Grup’ta gol kralı olmayı başardı.

Kariyeri boyunca alt yaşlarda 45 kez Milli olan Oğulcan Çağlayan, çeşitli takımlarda 181 maçta 26 gol attı ve 21 asist yaptı.