Galatasaray’da Son Dakika !

Son güncelleme:

Galatasaray’da son dakikalar… Transferler, takaslar, kararlar… Galatasaray’da neler oluyor ? Son durumlara birlikte göz atalım.Bir önceki yazımızda Galatasaray’da Younes Belhanda hareketliliğinden bahsetmiştik. Lakin Galatasaray’da hareketlilik bitmiyor. Gözler bu sefer de Etebo ve Saracchi’de. Bu sezon kiralık forma giyen Etebo ve Saracchi için durumlar bir hayli karışık. Kulüp, Etebo’yu sezon sonunda Stoke City’ye geri gönderme planları yapıyor.

Olaylara giriş yapmadan genç futbolcumuz Etebo kimdir önce onu tanıyalım.Obhenekaro Peter Etebo, 9 Kasım 1995 doğumlu Nijeryalı milli futbolcu.Orta saha bölgesinde görev yapan oyuncu, şu an Galatasaray’da oynamakta.Sarı kırmızılılar Stoke City forması giyen orta saha oyuncusu Etebo’yu bir yıllığına kiralık olarak kadrosuna katmıştı. Kiralama bedeli olarak 675 bin Euro ödeyen kulüp, 7.5 milyon Euro karşılığında ise oyuncuyu satın alma hakkına sahip. Mustafa Cengiz Etebo hakkında şu yorumlarda bulundu; ”Çok genç bir kardeşimiz. Savaşçı bir karakteri var. Başarıyı isteyen bir yapısı var. Onun Galatasaray’a hizmet edeceğine ve camiamızı mutlu edeceğine inanıyoruz. Allah utandırmasın.” Etebo ise transfer sonrası hissettiklerini şu sözlerle dile getirdi; ”Böyle büyük ve tarihi bir kulübe geldiğim için çok mutluyum. Başkanımıza ve başkan yardımcılarımıza beni sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederim. Gerçekten kendimi evimde gibi hissettim. Sezon sonunda şampiyonlukta görüşmek üzere diyorum. Bu vesile ile başkanımıza, tüm teknik kadroya, tüm taraftarlarımıza sıcak karşılama için bir kez daha teşekkür ederim.” Genç futbolcunun tüm çabalarına rağmen sarı-kırmızılılar Etebo’nun bonservisini almak istemiyor. Fatih Terim’i memnun etmeyen Nijeryalı futbolcuya maalesef sezon sonu veda edilecek gibi duruyor. Saracchi için ise böyle bir durum henüz söz konusu değil. Saracchi için masaya oturmak isteyen Fatih Terim, Leipzig’le görüşmelere başlayacak.


Saracchi cephesinde işler bir hayli karışık gibi duruyor. Uruguaylı milli futbolcu Saracchi, defans pozisyonda görev almakta olup kiralık forma giyiyor. Galatasaray kadrosuna dahil etmek istenen genç futbolcuyu almak şu anlık çok da kolay gözükmüyor. Şu an beklenen bir yeni gelişme, Angelino. Eğer Leipzig, kiralık olarak oynattığı Angelino’nun bonservisini alabilirse Galatasaray’ın da Saracchi’yi kadrosuna kazandırma şansı artacak. Ali Ece ise bu olayları şöyle yorumladı;”Leipzig Marcelo Saracchi’yi Galatasaray’a verebilir çünkü orada 3.yedek konumunda… Yanlış anlaşılmasın bu durum. Leipzig’de Saracchi’nin bölgesinde oynayan iki isim de üst düzey performans gösteriyor. İhtiyaçları yok Saracchi’ye.” Diğer yandan Leipzig ile Galatasaray arasında transfer davaları bitmiyor. Galatasaray’dan Marcao’yu isteyen kulüp, Saracchi’ye karşılık ayriyeten 13 milyon Euro daha talep ediyor. Galatasaray’ın ne yapacağı kesin olmamakla birlikte, Fatih Terim çözüm arayışlarına geçmiş durumda. Fatih Terim’in fazlasıyla beğenisini
kazanan genç futbolcu kulüpleri birbirine düşürdü düşürecek.

Saracchi’nin hayatına kısa bir göz atarsak 23 Nisan 1998 tarihinde Uruguay’da doğan oyuncu, defans pozisyonunda görev almakta. Son dönemlerde futbol camiasının göz bebeği olmaya aday olan genç futbolcu, Leipzig’den 1,5 yıllığına Galatasaray’a kiralandı. Genç sol bek 2015 yılında kariyerine başlayarak kısa sürede yükselmeye başladı. Galatasaray’da Uruguaylı 3.futbolcu olan Saracchi’nin önümüzdeki sezon hangi kulüple anlaşacağı, kariyerine nerede ilerleyeceği merak konusu. Şu an kulübüne dönmesi halinde düzenli oynayamayacak olan Saracchi için Galatasaray daha uygun bir kulüp. Saracchi ile ilgili açıklamalarda bulunan Cengiz; ” Saracchi gibi karakterli, sağlam ve gelişime açık bir oyuncunun transferine aracılık eden scout ekibimizi, sportif ve idari kadrolarımızı yürekten kutluyorum. Allah utandırmasın diyelim. Sakatlık ve sorun yaratmadan Galatasaray’a Saracchi’nin en iyi şekilde hizmet edeceğine inanıyoruz. Defansta büyük bir boşluğu dolduracağına ve hücumda da gereğini yapacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.