Galatasaray’da Transfer Yoğunluğu Başladı!

Galatasaray iç ve dış transferlerle boğuşuyor. Bir yandan başkanlık seçimine gün sayan Galatasaray yeni sezon çalışmalarına hız verdi.

Fatih Terim

Alpaslan ve Aytaç Kesin Geliyor!

Galatasaray uzun zamandır gözlemlediği yerli oyuncuları boşa çıkar çıkmaz yakaladı. Sarı kırmızılı ekip son olarak Kasımpaşa ile sözleşmesini tamamlayan Aytaç Kara ve Göztepe’nin yıldız stoperi Alpaslan Öztürk’le anlaşmasını tamamladı. Yeni sezon için iki isimle de imza atılacak.

Alpaslan Öztürk

Galatasaray: Resmi İmza 1 Haziran’da

Türkiye’de tüm büyük takımların takip ettiği ve istediği oyuncuları kapan Galatasaray, bu iki isimle imza için kontratlarının tamamlanmasını bekliyor. Hem Aytaç Kara hem de Alpaslan Öztürk 31 Mayıs’ta sözleşmelerini tamamlayarak boşa çıkacak ve 1 Haziran sonrasında Galatasaray’a imza atabilecek. Aslan, iki futbolcu için de bonservis ücreti ödemeyecek.

Aytaç Kara

Orta Sahaya Takviye

Fatih Terim orta sahadaki oyuncuların takımdan ayrılmasıyla yeni oyuncu arayışına girdi. Orta sahada takımı taşıyabilecek bir ismi netleştirmek isteyen Sarı-Kırmızılı takım, Cheikhou Kouyate ve Paulinho isimlerini değerlendirmeye başladı. Kouyate için Crystal Palace ile görüşmelerine çoktan başlayan Aslan, Senegalli futbolcu için pazarlıklara başladı. Galatasaray’ın bu sezon bütçe küçültmesine gideceği de göz önünde bulundurulursa pazarlık uzun sürecek gibi görünüyor.

Paulinho İçin Beklemedeyiz

Pandemi kısıtlamaları sebebiyle Brezilya’da kalan, Çin’e dönemeyen Paulinho, şu anda oynadığı takım Guangzhou Evergrande ile sözleşmesini feshetmek istiyor. Galatasaray, Paulinho’nun bu fikrini hayata geçirmesini ve bir hamlede bulunmasını bekliyor. Paulinho bonservis ücretini de eline almayı başarırsa Galatasaray için büyük kolaylık olacak ve görüşmelerini başlatacak.

Kaan Ayhan Yeniden Gündemde

Geçen sezon da istenilen fakat Sassuolo takımına kaptırılan Kaan Ayhan için Cimbom yeniden devrede. Şu anda A Milli Takım’da oynayan başarılı futbolcu ile görüşen Galatasaray, bu sefer anlaşmaya varmayı başardı. Aslan’ın yeni hedefi İtalya oldu. İlerleyen dönemlerde Sassuolo ile pazarlık yapacak olan Galatasaray, 3.5 milyon Euro’luk bonservis bedeli ödemeye hazır. Hatırlanacağı üzere Kaan Ayhan, geçen sezon başlarken Düsseldorf’tan gelen 2.5 milyon Euroluk teklifi kabul ederek Çizme ekibine gitmişti.

Kaan Ayhan

Fatih Terim: “Ömer ve Emre Kalsın”

İç transferde Marcao ile yeniden sözleşme imzalayan Galatasaray’da sıra Ömer Bayram ve Emre Akbaba’da. Galatasaray kariyerlerinde bir iyi bir kötü performans sergileyen iki oyuncu için de Fatih Terim, ‘kalmalarını istediğini belirtti. Galatasaray bu sefer, senede 1.7 milyon Euro alan Emre Akbaba’ya 1 milyon Euro teklif etmeyi düşünüyor. Aynı zamanda Ömer Bayram için de aynı ücret yani, 400 bin Euro karşılığında sözleşme imzalanması planlanıyor.

Ömer Bayram

Üç İsim İçin Son Durum Bu!

Gedson Fernandes, Halil Dervişoğlu, Henry Onyekuru isimleriyle devam etmek isteyen Galatasaray için bu isimlere yeniden forma giydirmek zor olacak. Fatih Terim’in sayesinde Fernandes için Benfica’yı ikna eden Aslan,1 milyon Euro kiralama bedeli teklif etti. Halil’in yüksek performansı sebebiyle 8 milyon Euro isteyen Brendtford takımının teklifi yüksek geldi. Onyekuru’nun 4.3 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu da Aslan’a fazla geldi. Asıl hedef Nijeryalı yıldızın bonservis bedelini 3 milyon Euro’ya indirmek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.