Galatasaray’ın Yeni Umudu: Dorukhan Toköz

Son güncelleme:

Beşiktaş’tan Galatasaray’a Taze Transfer

Dorukhan Toköz Beşiktaş ile olan sözleşmesi sezon sonunda biteceğinden Galatasaray ile prensip anlaşması yaptı.

Dorukhan Toköz kimdir?

Beşiktaş Dorukhan Toköz’e yeni tekliflerde bulunsa da ünlü sporcu bu teklifleri reddetti. Bunun ardından daha fazla forma şansı yakalayacağını düşündüğü Galatasaray ile anlaşma yaptı. Ayrıca Dorukhan Toköz’ün adı Avrupa takımları ile anılıyordu.

Dorukhan Toköz kaç yaşında?

Vatan gazetesinde yayınlanan haberlere göre Dorukhan Toköz Fenerbahçe’nin de gündemini meşgul eden sporcular arasındaydı fakat yetenekli sporcu Galatasaray ile anlaşma koltuğuna oturdu.

Fenerbahçe dışında Udinese ,Lazio ve Real Betis gibi yerlerde de konuşulan Dorukhan Toköz bu takımların da teklifini reddetti.

Dorukhan Toköz nerede oynuyor?

Çıkan haberlere göre Dorukhan Toköz’ün Galatasaray ile 3+1 yıllık bir sözleşme yapması ve 1.5 milyon Euro garanti ücret alacağı söyleniyor. Fakat bu haberler de henüz netlik kazanmadı.

Dorukhan Toköz’ün bugünkü değeri 5 ,00 milyon Euro civarında. Ayrıca Dorukhan Toköz kariyeri boyunca 127 maça çıkmış ,7 gol ve 16 asistlik ile bulunduğu takımlara katkıda bulunmuştur.

Dorukhan Toköz nereli?

Eskişehir Altyapısından Galatasaray’a

Türkiye’de futbola verilen önem oldukça farklı ve değerli. Ülke genelinde çok başarılı ve önü açık sporcular bulunuyor. Küçük yaştan eğitime başlayan gençler en alttan başlayıp en üste çıkıyor. Birçoğu kariyerine altyapı takımlarında başlıyor. Galatasaray’a transfer olan Dorukhan Toköz’de onlardan biri.

Dorukhan Toköz 21 Mayıs 1996 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 180 boy ve 73 kg ağırlığında olan sporcu orta sahada oynuyor. Ayrıca Eskişehirspor’da 14 numaralı formayı giyiyordu.

Dorukhan Toköz nereye transfer oldu?

2015 yılında Eskişehirspor’da profesyonel olarak futbol oynamaya başlayan sporcu 2018 yılında Beşiktaş’a transfer oluyor. Geçtiğimiz günlerde de Galatasaray ile el sıkışan sporcunun Beşiktaş ile olan anlaşması sezon sonunda bitiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.