Deep Blue Club

Geçtiğimiz Dönemlerde Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Son güncelleme:

Teknoloji konusunda Dünya büyük bir sıçramaya geçti. Teknolojinin genel anlamda işlerimizi kolaylaştırması ve geleceğe daha umutla bakmamıza imkan sağladığını biliyoruz. Peki geçtiğimiz dönemlerde teknoloji dünyasında neler yaşandı? Ne gibi teknolojik gelişmelerin olduğu hakkındaki bu yazımız sayesinde teknolojinin kalbini yakından görmek mümkün olacak.

‘’Canavar’’ isimli bir kara deliğin keşfi tüm Dünyayı yakından etkileyen konulardan birisi olarak tarihe geçti. Dünya’dan 500 katrilyon kilometre uzaklıktaki bu kara deliğin fotoğraflanması da bilim camiasını harekete geçiren konulardan birisi oldu.

Sadece yaprak kullanılarak oluşturulan bu tabak sayesinde son dönemlerdeki ambalaj atıklarının önüne geçme düşüncesi de harekete geçmiş oldu. Yaprakların doğaya dönüşümü sayesinde ambalaj atıklarına dur demek de mümkün olacak. Ayrıca maliyet açısından da oldukça uygun fiyatlı.

Japonya’da hırsızların çok daha kolay bir şekilde yakalanabilmesi için yapay zeka uygulaması yapıldı. Bu uygulama sayesinde kişilerin genel fiziksel özellikleri de yüzlerinden okunabiliyor. İlerleyen dönemlerde bu uygulamanın daha da geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması bekleniyor.

Akıllı bisiklet uygulaması sayesinde bu bisikletlerin fazla efor sarf etmeden yol alması mümkün. Genel olarak yol üzerindeki eğimleri daha önceden hesaplayan bu bisikletler sayesinde gideceğiniz yere çok daha hızlı varmak ve daha kolay bir şekilde bisiklet kullanmak mümkün.

Uzay pantolonu adıyla yapılan bu çalışmada uzayda çalışan astronotlar için özel bir pantolon üretimi yapıldı. Bacak ağrılarını engelleyen bu buluş sayesinde uzayda işlerin daha kolay bir şekilde sürdürülmesi planlanıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.