Geleceğin 5 Mesleği

Son güncelleme:

Geleğin tercih edilecek 5 mesleği teknoloji ve üretim çağının geçirdiği değişimden mesleklerde nasibini aldı tabi ki o yüzden sizlerde meslek konusunda kararsız kaldıysanız bence bunlara bir göz atın ilginizi çekecek meslekler olabilir aralarında

Yapay Zeka Eğitmeni 

Teknolojik gelişmeler ilerledikçe yapay zekayı her alanda karşımıza çıkmaya başladı artık insanları korkutur düzeyde zekaya sahip bu dijital beyinlerin eğitim sistemi ve eğitimcileri olacağı bence çok aşikar.

İnsan DNA Programcısı – Biyoteknolog

Biyoteknoloji son yıllarda en köklü gelişmelerin yaşandığı alanların başında geliyor. DNA şifreleri çözülmeye çalışıldı ne gelişmeler klonlar yapılmaya çalışıldı yani bu alanla baya uğraşıldı galiba artık her şey gibi oda basitleşti ve kolaylaştı o yüzden geleceğin en ok ihtiyaç duyulan meslekleri arasında ömrü uzatan ve hastalıklardan bizi kurtaran bir yapı olacak.Programlı yaşarız belki .

 İklim Mühendisi

İklim değişikliği ve küresel ısınma gibi konular ve ekosistemin bozulmasının insanlık için büyük sorunlar oluşturacağı fikri her geçen gün artıyor ve bu alanda yapılan çalışmalar yoğunlaşıyor. Ülkeler, iş adamları hatta girişimciler Elon Musk gibi bu konunun üzerinde çalışıyorlar. Yakın gelecekte bu sorunun derinleşeceğini ve bu alanda çalışıp çözümler üretecek profesyonellere ihtiyacın artacağını öngörmek hiç zor değil.

Dijital Rehabilitasyon Danışmanı

Şu anda bile o kadar çok bilgiye maruz kalıyoruz ki beynimiz bir yerden sonra yetişemiyor. Sosyal medyada bir çoğumuz mutluymuş gibi tonlarca fotoğraf paylaşıyoruz. Paylaşımlar sizce ne kadar doğruyu gösteriyor? Eski insanlara bir bakın, daha mutlulardı. Gelecekte teknoloji kullanımının giderek artacağını düşünürsek insanlar teknoloji detoksu yapmak isteyeceklerdir. Danışmanlık eğitimi almış olan insanlar muhtemelen bu işi yapmak için en iyi şekilde donatılmış olacaktır.

Drone Pilotu

son olarak bence pilotluk ölmeyecek meslek 🙂 drone kullanmayı öğren ehliyeti boş ver binip gezeriz ohh mis hava trafiği iyidir şimdi serin serin ese ese gideriz ama bize öğretici lazım o yüzden geleceğin şoförleri belli oldu bence. Meslekler sadece dönüşüme ve başkalaşıma uğruyor gibi görünüyor tıpkı insanlar gibi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.