Geleceğin Futbol Yıldızı Olarak Görülüyordu, Mafya Babası Oldu

AIK Stockholm takımının altyapısından yetişen Ilija Jurkovic, bir futbol yıldızı olarak görülüyor ve İsveç futbolunun geleceği olarak anılıyordu.

U19 takımında 4 maçta 10 gol atarak dikkatleri üzerine çeken ve yıldız olarak anılan Jurkovic daha sonra A takımı ile idmanlara çıkmaya başlamıştı.

Ardından İsveç Milli Takımına çağrılmış  ve Vasalund kulübünün transfer ederek kendisine ilk profesyonel sözleşmesini imzalamıştı.

Fakat bu büyük yükseliş pek uzun sürmedi. Jurkovic 20 yaşında futbolu bıraktı. Ülkenin en yetenekli futbolcusu olarak anılan isim, karanlık dünyaya adım attı.

Şuan 23 yaşında olan Jurkovic, illegal suçlara da karıştı.. Skorer’de yer alan habere göre Jurkovic şu ana kadar 3 silahlı soygun, dolandırıcılık silah kanununa muhalefet gibi suçlardan gözaltına alındı. Cinayete teşebbüsten yargılandı, delil yetersizliğinden serbest bırakıldı, bu süreçte iki kez cezaevine girip çıktı.

Ülkede suç örgütü lideri olarak da anılan Jurkovic, emniyet tarafından da en tehlikeli isimler listesine baş sıradan adın yazdırdı.

Neden futbolu bıraktığını merak edenler ise çocukluk arkadaşları ile olan ilişkilerinin bu duruma etkisi olduğunu öğrendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.