Gerçek Bir Şampiyondan Mücadelenin Doruklarında Bir Yarışma: Senden İyi Yok

Dünya şampiyonu başarılı sporcu Çağan Atakan Arslan ya da Avatar Atakan, bizlere keyif dolu bir maceranın kapılarını açtı. Son bölümünde sürpriz konuk ve Türk sporunun efsane teknik direktörü olan Yılmaz Vural‘ı izlediğimiz Senden İyi Yok adlı yarışma programını izlemek için her pazar saat 14:00’da televizyonların karşısına geçiyoruz.

Çağan Atakan Arslan.

Programın içeriğine göz atmadan önce, başarılı Türk sporcumuz Çağan Atakan Arslan ya da Avatar Atakan‘ı yakından tanıyalım ve başarılarına yakından göz atalım. Sivas’ta dünyaya gelen başarılı dövüşçünün doğduğu tarih ise 27 Ağustos 1989. Avatar Atakan, sporculuk serüvenine çok küçük yaşlarda adım atarak kendine sağlam bir temel oluşturdu. Ergenlik çağlarından önce basketbol oynamasıyla geleceğinin parlak olacağının sinyallerine veren ünlü sporcu, daha o zamanlardan vücut geliştirme alanında da kendini geliştirme çalışmalarına başladı. Bu vücut geliştirme çalışmaları ise Avatar Atakan 16 yaşında iken gerçekleşmiş ve o zamandan beri devam ediyor. Avatar Atakan, 17 yaşına geldiğinde ise sporculuk alanındaki faaliyetlerine hız verdi ve dövüş sporuna merak saldı. Günümüzde de bu alanda büyük başarılar elde eden başarılı Türk sporcu, kendine olan güveni ve doğasında bulunan başarı ile imkansızları başardı. Eğitim hayatında da bu güne kadar bambaşka başarılara imza atan Avatar Atakan, parkur rekoruna kendi ismini yazdırdığı birincilik başarısıyla beraber Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na başarıyla girmeye hak kazandı. Ünlü sporcu Çağan Atakan Arslan’ın eğitim alanındaki serüveni ise halen sürüyor.

Atakan Arslan, ailesi ile birlikte.

2008 yılına geldiğimizde ise Avatar Akan, kazandığı başarılarda artık ülkemizin bayrağını ve ismini gururla ülkeden ülkeye taşıyordu. Bir egzersiz ve aynı zamanda da mücadele sporu olan kick boks adlı spor dalında ülkemizi temsil eden Avatar Atakan’ın kendini geliştirdiği bu sporun dünyadaki temsilcisi ise WAKO (World Association of Kickboxing Organisation)dur. Ayrıca Türkiye’de de Türkiye Kick Boks Federasyonu bulunuyor ve bu gün, kick boksun dünyadaki temsilcilik başkanı yine bir Türk olan Salim Kayıcı’dır. Atakan Arslan’ın yine ülkemizi temsil ederek başarılar kazandığı bir başka dövüş sporu ise Tayland’dan dünyaya yayılan ve tarihi çok eskilere dayanan Tayland Boksu ya da Muay Thai’dir.

Bu dövüş sorunun merkezi elbette ki Tayland’dır ancak Myanmar, Kamboçya, Laos ve daha birçok Güneydoğu Asya ülkelerinde ve diğer ülkelerde sıklıkla oynanır. Oldukça acımasız ve sert bir spor olan Muay Thai adlı dövüş sporunda yumruk, diz, dirsek ve tekmeleri sık olarak bu sporun saldırı tekniklerinde izleriz. Bu hareketler, kalçanın dönüşüyle birlikte gerçekleşir. Türkiye’de de bu dövüşe yer veriliyor. Daha 80’lerin başında iken, Muay Thai ülkemizde ün salmaya başlamış. İstanbul’da başlanan çalışmaların öncüleri ise  “Ercan Gürgöze ve Hayrullah Camadan olmuş. 2002 yılına gelindiğinde ise Muay Thai, karete çatısı altına girmiş ve bu alanda Amatör Muay Thai Spor Dalı oluşturularak Türkiye’deki çalışmalara buradan devam edilmiş. Son olarak 2007’de Muay Thai’nin Türkiye’deki federasyonu kurulmuş ve amatör maçlarda üç raunt üç dakikadan mantığı ile maçlar oynanmaya devam etmiş.

Çağan Atakan Arslan, Avatar Tarkan olarak da biliniyor.

İşte bu zorlu ve sert dövüşte Atakan Arslan büyük başarılar elde etmiş. Bu bağlamda Özbekistan’da, Özbek bir sporcu ile dövüşen Türk sporcumuz, tam 5000 Özbek taraftarın önünde dövüşünü gerçekleştirdi ve rakibini finalde nakavt etti. Bu galibiyeti ile birlikte IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu oldu ve ülkemize bu alandaki ilk altın madalyayı getirdi.

Atakan Arslan, Türk bayrağını gururla taşıyor.

Başarılı sporcu ayrıca, Türkiye’de Bilgehan Demir tarafından kurulmuş bir profesyonel güreş tanıtımı olan TPW ya da Turkish Power Wrestling adını taşıyan Türkiye’nin ilk güreş organizasyonunda adını Soldier olarak tüm güreş camiasına duyurdu.

Muay Thai alanında olduğu gibi kick boksta da büyük başarılara imza atan Avatar Atakan’ın kick boksta şahir olduğumuz en iyi başarılarından biri ise Glory World Series adı verilen ve uluslararası bir kick boks organizasyonu ile yaptığı anlaşması oldu. Çağan Atakan Arslan’ın bu bağlamdaki yarışları ise 2014 yılında, Glory 15 İstanbul’da rakip dövüşçü olan Brezilyalı Jonatan Olveira ile olan karşılaşması ve 2015 yılında Glory 20 Dubai’de gerçekleşen Chad Sudgen adlı dövüşçü ile yaptığı yarışlar oldu.

Çağan Atakan Arslan.

Survivor Avatar Atakan

Atakan Arslan’ın geniş televizyonlarda geniş kitlelere ulaştığı yıl ise 2016 oldu. Bu yıl, Survivor Ünlüler Gönüllüler programına ünlüler grubunda dahil olan Çağan Atakan Arslan, beş ay boyunca bir adada çok zorlu bir mücadele verdi ve Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasının birincisi olmaya hak kazanarak ekranlarda büyük bir başarıya şahit olmamızın nedeni oldu. Bu yarışma sonrasına yine büyük tutkusu olan ringlere dönen Avatar Atakan, buradaki başarılarına hız kesmeden devam etti. Ünlü sporcunun altın kemeri ülkemize taşıyan maçı,  Mix Fight Gala organizasyonunda yapılan 81 kilo dünya şampiyonluk maçı idi. Avatar Atakan, bu maça çıkıp Kevin Brenda’yı ikinci rauntta nakavt ederek altın kemeri elde etti. Amacı bu kemeri korumak olan başarılı sporcumuz daha sonra ise dövüşçü Marco Pique ile yarışıp başarısını koruyarak amacına ulaşmış oldu.

Dövüşçülük alanında bu büyük başarılar ile ülkece kendisinden gurur duymamıza neden olan Çağan Atakan Arslan, dövüşçülük dışında çeşitli dizilerde ve sinema filmlerinde oyunculuk, modellik ve program sunuculuğu yapıyor. Atakan Arslan’ın sunuculuğunu yaptığı ve her Pazar bizi ekranlara kilitleyen müthiş programı ise Senden İyi Yok. Peki bu programın konsepti nedir ve bu güne kadar izlediğimiz sürpriz konuklar kimdir? Bir bakalım.

Ekranların sevilen programında elbette ki ekranların sevilen isimlerini izliyoruz her hafta. Bu programın yapımcılığını 93 Medya üstleniyor ve programın konseptinde her hafta en başarılı ve ülkemize büyük gurular yaşatan ünlü ve son derece başarılı sporcuları konuk etmek var. Bu sporcularla çeşitli mücadeleler gerçekleşiyor ve bu mücadeleler toplam üç raunttan meydana gelen eğlenceli kısımlar oluyor. Sosyal medyada ve ekranlarda büyük yankı getiren bu yarışmada özel konuklarla birlikte yapılan her raunt, izleyiciler tarafından merak konusu oluyor. Bu heyecan dolu programda ayrıca efsane sporcuların merak ettiğimiz konuları hakkında eşsiz sohbetler de gerçekleşiyor. Yarışmada gerçekleşecek olan ilk raunt, konuk yarışmacının kendi uzmanlık alanıyla ilgili bir bölüm, ikinci raunt bir boks maçı ve son raunt ise sürpriz bir final oyunu olma özelliği taşıyarak izleyicilerden gizli tutuluyor. Skoru iki yapabilen konuk oyuncu ise bölüm şampiyonu olmaya hak kazanıyor.

İlk bölümünü 15 Kasım 2020 Pazar günü televizyon ekranlarında izlediğimiz müthiş programın ilk bölümünde keyifle izlediğimiz konuğu ise, motor sporlarına adını altın harflerle yazdırmış, dünya şampiyonluğu ile ülkemize art arda gururlar yaşatan milli sporcu Kenan Sofuoğlu oldu. Özellikle motor tutkunlarını ekrana kilitleyen bu bölümde müthiş bir mücadele gerçekleşti.

Kenan Sofuoğlu Senden İyi Yok’da

Senden İyi Yok programının ikinci bölümünde ise efsane basketbolcu Kerem Tunçeri‘yi izledik. Türkiye’nin en büyük basketbol salonu olan Sinan Erdem Basketbol sahasında izlediğimiz bu bölümün ilk rauntunda Kerem Tunçeri ve Avatar Atakan’ın basketbol mücadelesini heyecan içinde izledik. Ardından ise ikili arasında aksiyon dolu bir dövüş maçı oldu.

Kerem Tunçeri ile Senden İyi Yok.

Senden İyi Yok’un üçüncü bölümü de sporseverleri ekrana kilitledi. Bu bölümde ise Beşiktaş’ın sevilen sempatik oyuncusu Pascal Nouma‘yı keyifli sohbeti ile izledik. Programın üçüncü bölüm çekimleri ise Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşti. Programın dördüncü bölümü ise sosyal medyada büyük ses getirdi. Dördüncü bölümde, Türk futbolunun en büyük teknik direktörlerinden biri olan Yılmaz Vural‘ı keyifle izledik. Geçen pazar son bölümünü izlediğimiz Senden İyi Yok programında son olarak ise Beşiktaş’ın bir başka efsane futbolcusu İlhan Mansız vardı. Heyecan dolu bu programda izlediğimiz birbirinden müthiş konuklar ile program eşsiz bir efsane halini alıyor. Eğer keyifli ve spor dolu bir gün geçirmek istiyorsanız her pazar saat 14.00’de sizlere teve2 ekranlarını izlemenizi öneriyoruz.

İlhan Mansız ve Çağan Atakan Arslan.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.