Giderden Gelen Kötü Koku Nasıl Yok Edilir?

Son güncelleme:

Giderden gelen kötü koku çoğu insan için kabusu olabiliyor. Oldukça rahatsız edici bir durum olan bu problem evinizi ne kadar temizlerseniz temizleyin pis algısı yaratıyor. Bu durumda çoğu insan için gider kokusu bir kabus olabiliyor. Kapıdan girer girmez hissedilen ve içeride durmak istemeyeceğiniz bu kokuları yok etmek aslında oldukça kolay. Doğal yöntemler gider kokularını yok edebilir ve evinizin tertemiz, ferah kokusunu soluyabilirsiniz.

Peki gider kokusu nasıl geçer? Banyo gider kokusu nasıl geçer? Mutfak gider kokusu nasıl giderilir? Balkon gider kokusu nasıl giderilir? Gider kokusu karbonat çözümü nedir? Banyo kokusu neden olur? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Banyo kokusu neden olur?

Banyo kokusu neden olur?

Gidr kokusunun temel nedeni lavabo, klozet ve küvet gibi bölümlerde bulunan giderlerin tıkanması olacaktır. Biriken kirler sonrasında koku oluşumuna neden olmaktadır. Banyolar genelde yoğun ıslaklık içinde olan ve buharlı ortamlardır. Bu durumda rutubet ve neme rastlamak oldukça normal bir durumdur. Rutubetin oluşturmuş olduğu küfler ise kötü bir koku oluşturabilir.

Kirli sepetinde bulunan çamaşırlar da banyonuzda kokuya neden olan bir diğer sebeptr. Eğer çamaşır sepetinin ağzı açık duruyorsa kötü koku kaçınılmaz olacaktır.

Biriktirmiş olduğunuz çöpler de bir diğer kötü koku sebebi olacak. Bu yüzden sık sık banyo çöplerini atmalı ve biriktirmemeye özen göstermelisiniz.

Banyo gider kokusu nasıl geçer?

Eğer banyonuz hijyenik bir yer değilse ve sık temizlemiyorsanız koku oluşumu normaldir. Sık sık banyonuzda bulunan bölümleri temizlemeli ve hijyene özen göstermelisinz.

Banyo sık havalandırılmadığı zaman da kötü koku yayar. Bunun içi banyonuzu havalandırmalı ve kötü koku üretmesine izin vermemelisiniz.

Gider kokusu nasıl geçer?

Gider kokusu nasıl geçer?

Yalnızca üç adet malzeme ile gider kokularını yok etmeniz mümkün olacak. Bunun için gerekli malzemeler ise 100 gr karbonat tozu, 1 bardak beyaz sirke, 500 ml sıcak su olacak. Bu malzemeleri kullanmak için öncelikle suyu kaynatmanız gerekiyor. Sonrasında ise beyaz sirkeyi kaynayan suyunuza eklemelisiniz. Eklediğiniz beyaz sirkeyi su ile beraber iyice karıştırmalısınız. Karbonat tozunu gidere dökmelisiniz. Karbonatın üzerinde ise hazırlamış olduğunuz su ve beyaz sirke karışımını dökmelisiniz. Sonrasında se su ile iyice yıkamanız gerekiyor. Kısa zaman içerisinde kokunun yok olduğunu göreceksiniz.

Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken şey ise suyu dökerken mümkün olduğunca uzak durmak olacaktır. Bu karışımı koklamamak yararınıza olacaktır. Dikkatle yapmış olduğunuz bu karışım sayesinde gider kokusundan kurtulmak mümkün olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.