Girişimcilerin Mutlaka Bilmesi Gereken Psikolojik Stratejiler

Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız bazı alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz.Başarılı bir girişimci her zaman bir adım sonrasını düşünür ve en iyi olmayı başarır. Her girişimcinin bilmesi gereken psikoloji temelli stratejiler ise başarılı bir girişimci olmak adına yardımcı olabilir.

Peki başarılı girişimci nasıl olunur? Girişimciler nasıl davranmalı? Girişimci olmak için izlenecek yollar nelerdir? Girişimci olmak için fikirler nelerdir?

Vücut dilinizi iyi kullanın

Vücut dilinizi iyi kullanın

Pazarlama konusunda iyi olan insanlar karşısındaki insanı iyi yönlendirir ve ikna konusunda oldukça yeteneklidir. Bu durumun en büyük etkeni de vücut dilidir. Karşınızdaki insanın vücut dilini iyi okumak da size son derece yardımcı olan etkenlerden. Örneğin, dışarı dönük bir vücut ya da ayak sallama gibi durumlar odağı kaybettiğiniz anlamına gelir. Bu durumda konuyu değiştirip karşıdaki insanın odağını kendinize çekmelisiniz. Bu tür stratijiler girişimcilikte son derece yararlı olan stratejilerdir.

Kayıplara üzülerek zaman öldürmeyin

Kayıplara üzülerek zaman öldürmeyin

Kayıplar, kazandıklarınızın önüne geçmemeli. Eğer bir girişimciyseniz her zaman kazanç odaklı düşünmelisiniz. Kayıplarınıza üzüldüğünüz, üstüne düşündüğünüz vakitte yeni fırsatları kaçırıyor olabilirsiniz. Kayıp durumlarını her zaman tecrübe olarak değerlendirmeli kazançlarınıza odaklanarak devam etmelisiniz. İyi bir girişimci her zaman daha iyi olana odaklanmalıdır.

Müşterilerinize güven verin

Müşterilerinize güven verin

Güvende olma duygusu her insanın aradığı bir içgüdüdür. Karşınızdaki insana güven verdiğiniz zaman karşınızdaki insan size daha anlayışlı ve açık fikirli olarak yaklaşır. Bu durum da bir girişimci için son derece önemlidir. Güven bir pazarlama stratejisi olarak da kullanılır. İnsanlar güven duyduğu firmalardan alışveriş yapar. Bu durumda alıcılarınızın güvenini kazanmanın bir yolunu bulmalısınız.

Alıcılarınıza diğer insanların memnun olduğunu kanıtlayın

Alıcılarınıza diğer insanların memnun olduğunu kanıtlayın

İnsanlar isteklerini başkalarına göre şekillendirmeye eğilimlidir. Bu durumda alıcılarınızın olumlu yorumlarını yeni alıcılarınıza göstermenin bir yolunu bulmalısınız. Bunun iin günümüzde sosyal medya sıkça kullanılmaktadır. Sosyal medyayı kullanarak olumlu yorumları yeni alıcılarınıza ulaştırabilirsiniz.

İnstagram platformunda İnfluncer’lar aracılığıyla yapılan pazarlama kampanyaları sonucu satışlar 2017 den bu yana iki kat daha fazla.

İnsanlar kendisine benzer gördüğü insanların yaptığı reklamlardan çok etkileniyor. Bu durum da ürün alımını arttırıyor. Siz de bu durumu alıcınızı arttırmak adına kullanabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.