Gmail Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mail yoluyla iletişim, dünya üzerinde kullanılan en popüler yol. Kurumsal ya da bireysel olarak mail yoluyla iletişimi devamlı kullanıyoruz. Gmail‘de tüm dünya da sıkça kullanılan mail uygulaması olarak karşımızda.

Peki Gmail nedir? Gmail hizmetleri neler? Gmail hesap açma nasıl olur? Gmail oturum açma nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevaplarını detaylarıyla inceleyelim.

Gmail Nedir?

Gmail Nedir?

Google, bir arama motoru olma dışında çok fazla hizmet sunan bir platform. Hayatımıza destek olan Google hizmetlerinden bir tanesi de Gmail. Bu E-Posta hizmeti mail yoluyla tüm dünya ile iletişim kurmanızı sağlayacak. Android, Google Drive ve Google Dökümanlar ile birlikte Gmail‘den mail gönderirken daha kolay ve daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

Gmail Nasıl Kullanılır?

Gmail Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde en çok kullanılan Gmail, kullanımı kolay bir E-Posta hizmetidir. Gmail hesabını indirmeniz ve kullanıcı hesabınızı oluşturmanız halinde kullanım fazlasıyla kolay olacak.

Gmail hesabına girdiğinizde sol bölümde ”Gelen Kutusu” seçeneğini göreceksiniz. Bu bölüme tıklayarak gelen maillerinizi görebilirsiniz. Sol üstte bulunan ”+Oluştur” bölümüne tıklayarak yeni bir E-Posta oluşturmanız da mümkün olacaktır. Oluşturma seçeneğine tıkladıktan sonra mailinizi oluşturabilir ve ”Gönder” butonu ile mailinizi gönderebilirsiniz.

Gmail oturum açma

Gmail Hesap açma için Gmail adresine girdikten sonra ”Hesap Oluştur” butonuna tıklamalısınız. Gerekli bölümleri doldurduktan sonra hesap oluşturma işleminiz tamamlanır.

Gmail Oturum açma için ise Gmail adresine girdikten sonra karşınıza çıkan mail/telefon ve şifre butonunu doldurmanız yeterli.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.