Golem Ekosistemine Bakış

Son güncelleme:

Golem (GNT), bilgi işlem gücü için eşler arası, merkezi olmayan bir pazar yeridir. Proje, düşük fiyat noktası ve açık kaynaklı geliştirici topluluğu ile merkezi bulut hizmeti sağlayıcılarına alternatif olmayı hedefliyor. Golem ağı, küresel bilgi işlem gücünü bir araya getirir ve kullanıcıların bu kaynaklara GNT ile erişmesini sağlar. Jeton sahipleri, hesaplama kaynakları gerektiren görevleri tamamlamak için kaynak sahiplerine ödeme yapar. Ağ, kullanıcı cihazlarının toplam gücünden oluşur. Golem’in, CGI ile oluşturmadan makine öğrenmesine kadar gamı ​​çalıştıran görevleri hesaplayabildiği bildiriliyor. Katılımcılar arasındaki işlemlerin güvenli olduğu kabul edilir çünkü hesaplamalar ana bilgisayarların sistemlerinden ayrı tutulan korumalı alan ortamlarında gerçekleştirilir.

Golem Değeri
₺0,842902 TRY

Golem Ekosistemi

Kullanıcıları güçlendirmek için bir pazar yeri olarak Golem

Golem, kullanıcıların ve uygulamaların (talep edenlerin) diğer kullanıcıların (sağlayıcıların) makinelerinin döngülerini kiralamasını sağlar. Tek bir bilgisayar sahibinden büyük bir veri merkezine kadar herhangi bir kullanıcı, kaynakları Golem aracılığıyla paylaşabilir ve talep sahipleri tarafından GNT (Golem Ağ Jetonları) ile ödeme alabilir.

Piyasa Değeri ₺835.038.153 TRY

Ethereum tabanlı işlem sistemi

Golem, sağlayıcılar, talep edenler ve yazılım geliştiricileri arasındaki ödemeleri çözmek için Ethereum tabanlı bir işlem sistemi kullanır. Tüm hesaplamalar sandbox ortamlarında gerçekleşir ve ana bilgisayarların sistemlerinden tamamen izole edilmiştir.


Golem ekosisteminin merkezindeki geliştiriciler

Yazılım geliştiriciler Golem ekosisteminin merkezinde yer alır. Uygulama kayıt ve işlem çerçevesi, herkesin Golem ağındaki uygulamaları dağıtmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanır.

24 Saatlik Hacim ₺63.868.524 TRY

Golem Değerleri

Piyasa Değeri: $118,40M
Piyasadaki Arz: GNT990,67M
Toplam Arz: GNT0
(24S) Hac.: $8,87M
Değ (7G): +8,52%

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.