Google Akademik Nedir? Ne İşe Yarar?

Dünyaca ünlü arama motoru olan Google’ın bir diğer hizmeti ise Google Scholar yani namı diğer Google Akademik. Google Akademik( Google Scholar) araştırmalarınızda yardımcı olmak için binlerce makaleyi sizlere sunmaya hazır.

Google Akademik nedir? Google Akademik ne işe yarar? Bu soruların cevaplarını inceleyelim.

Google Akademik Nedir?

Google Akademik Nedir?

Dünyanın dört bir yanında akademik bilgilere ulaşmak isteyen insanlar var. Google Akademik bu fırsatı sizlere sunuyor. Google Akademik detaylı makale inceleme ve okuma yaparak verimli araştırma yapmanızı sağlıyor.

Google Akademik amacı nedir?

Google Akademik( Google Scholar) 2004 yılında hizmet veremeye başladı. Yalnızca akademik bilgiler hakkında detaylı araştırma yapmanızı sağlayan bu arama motoru çok fazla makaleye ulaşım sağlamanızı ve incelemenizi sağlayacak.

Google Akademik Nasıl Kullanılır?

Google Akademik Nasıl Kullanılır?

Google Akademik Nasıl Kullanılır? Google Akademik( Google Scholar) kullanımı diğer google hizmetlerinin kullanımı kadar kolaydır. Google’a Google Akademik( Google Scholar) yazmanız durumunda karşınıza yine bir arama motoru gelecek. Bu arama motoruna araştırmak istediğiniz konuyu yazabilirsiniz. Karşınıza çok fazla sonuç çıkacak ve araştırmanızı detaylarıyla yapabileceksiniz.

Google Akademik Nasıl Kullanılır?

Google Akademik( Google Scholar) alıntılama özelliği de mevcut. Araştırdığınız konu sonrasında alıntılama bölümün etıklamanız halinde o konuda en çok hangi makale atıf yaptıysa karşınıza çıkıyor.

Google Akademik( Google Scholar) üzerinden araştırdığınız makaleleri eğer kaydetmek istiyorsanız bunu telefonunuzda yer kaplamadan da yapabilirsiniz. Makaleyi kitaplığınıza kaydetmeniz halinde hem kolayca makalenize ulaşabilir hem de indirmek zorunda kalmadan telefonunuzda yer kaplamasına engel olursunuz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.