Gözünüzdeki Kaşıntı ve Kuruluk Şikayetlerinden Kurtulun! İşte Çözüm

Son güncelleme:

Gözde kaşıntı ve kuruluş problemi çok sayıda insanın rastladığı bir problem. Bu problem hayat kalitenizi düşürebilir ve yapmanız gereken işleri yarım bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Küçük görülen sağlık problemleri ciddi sonuçlara y açmasa da gün içinde huzursuz hissettiriyor. Bu durum da gün içinde keyfinizi kaçırabilir ve işlerinizi verimli yapmanıza engel olur.

gözde kuruluk ve kaşıntı neden olur?

Peki gözde kuruluk ve kaşıntı neden olur? Göz kuruluğu nasıl geçer? Göz kaşıntısı nasıl geçer? Göz kuruluğu ve kaşıntı nasıl geçer? Göz kaşıntısına çözüm nedir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Gözde kuruluk ve kaşıntı neden oluyor?

Göz kuruluğu nasıl geçer?

Gözde oluşan kuruluk ve kaşıntı için çok sayıda neden var. Az uyumuş olabilirsiniz, alerjiniz olabilir, kuru hava sizi olumsuz etkilemiş olabilir ya da tahriş yaşanmış olabilir. Bu durumlarda gözde kuruluk ve kaşıntı meydana gelir. Gözlerinizdeki kaşıntıyı ve kuruluğu gidermek için gözünüzü enfeksiyonlara karşı dezenfekte etmeniz gerekiyor. Bu şekilde şikayetlerinizden kurtulabilir ve gözlerinizin kaşınmasına engel olabilirsiniz. Eğer yoğun bir şikayetiniz varsa kesinlikle uzman bir doktora görülmelisiniz. Uzman doktor size gerekli tavsiyeyi verecektir.

Gözdeki kuruluk ve kaşıntıyı gideren tarif

Gözdeki kuruluk ve kaşıntıyı gideren tarif

Evde dezenfekte hazırlayabilir ve gözünüzde oluşan kaşıntıya son verebilirsiniz. Bu şekilde gözünüzdeki kir ve pislik temizlenecek, rahatsız eden sıkıntılar azalacaktır. Tarif temek olarak tuz çözeltisidir. saflaştırılmış su ve steril su ve sodyum klorür tabletlerini kullanmanız gerekir. ( iyot, küf önleyici ajanlar barındıran sofra tuzu değil, saf tuz tableti) Tabletleri yakınınızda bulunan eczaneden olabilirsiniz.

Kullanacağınız malzemeler şunlardır;

1 fincan kadar arıtılmış ya da filrelenmiş suya ihtiyacınız olacak.

2 sodyum klorür tabletlerine ihtiyacınız olacak (2 gram)

damlalık ve cam kavanoza ihtiyacınız olacak.

Cam kavanozunuzu ve kapağını kaynatmalısınız. Kavonozun içerisini 1 su bardağı arıtılmış su ile doldurmalı ve içerisine sodyum klorür eklemelisiniz. Bu karışımı iyice karıştırmalısınız. Tahrişten kurtulmak istiyorsanız gözünüze 2 ya da 3 damla uygulayabilirsiniz. Rahatsızlık duyuyorsanız uygulamayı durdurmalısınız.

Göz kaşıntısına çözüm nedir?

Hazırladığınız karışımı uygulamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Her hangi bir yan etki yaşamamak adına doktorunuzun verdiği tavsiyeye göre hareket etmelisiniz. Eğer şikayetiniz büyükse doktorunuz en uygun tavsiyeyi ve ilacı verecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.