Gran Turismo 7 Yeniden Ertelendi!

Gran Turismo 7 yine ertelendi. Oyunun duyurulması ardından epey zaman geçmesine rağmen bu sene çıkacağı konusunda oyuncular epey heyecanlıydı. Fakat birçok Playstation severin 2021 yılında çılgın gibi çıkmasını beklediği oyunun çıkmayacak olmasıysa tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşattı.Ve bu durum tabi ki dünyayı etkisi alan Covid- 19 salgını ile bağlantılı. 

Gran Turismo 7

Polyphony Digital tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayınlanan simülasyon yarış oyunu Gran Turismo 7‘nin çıkış tarihi ertelendi. “Future of Games” etkinliğinde duyurulan oyunlardan biri, Sony’nin PlayStation 5 konsolunu piyasaya sürdüğü Gran Turismo 7 idi. COVID-19 küresel salgını nedeniyle, daha önce açıklanan çıkış tarihi, gelecek yıla ertelenen 2021 idi. GQ dergisine verdiği röportajda Sony Interactive Entertainment’ın halkla ilişkiler müdürü, dünyayı etkileyen salgının oyun geliştirme sürecini olumsuz etkilediğini belirtti. PlayStation 5 için Gran Turismo 7’yi geliştirmeye devam edin. Diğerleri ise gelecekte oyunla ilgili daha fazla detayın paylaşılacağını söyledi. 

Gran Turismo 7 ‘nin Başarısı 

Gran Turismo 7 Ps5

Gran Turismo,  Kazunori Yamauchi tarafından Playstation için özel olarak geliştirilmiş bir yarış simülasyon oyunudur. Oyun, 23 Aralık 1997’de Polyphony Digital ve Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürüldü. Oyunun ilk versiyonu olan “Gran Turismo 1”, Playstation için piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra büyük bir başarı elde etti. Oyun piyasaya sürüldükten birkaç ay sonra beklenmedik bir şekilde popüler oldu ve rekor satışlara ulaşarak dönemin en çok satan oyunlarından biri oldu. Lansmanından bir yıldan kısa bir süre sonra, En İyi Ev Eğlencesi ve Oyun Uydu Ödülünü kazandı. 

Gran Turismo 7 neler yapabilirsiniz? 

Gran Turismo 7 similasyon oyunu

Gran Turismo 7’de ister şampiyonluk yarışçısı ister koleksiyoner olun, klasik arabalardan pistleriveefsanevi GT simülasyon modlarına kadar serideki önceki oyunların özelliklerini deneyimleyeceksiniz. Yarışmayı seviyorsanız, FIA Şampiyonası ve Spor modunda pratik yapabilir ve yarışmaya ortak olabilirsiniz. Ayrıca, oyunun iyileştirilmiş modifikasyonları ve özel modları sayesinde, sürücü kursunda yarış taktiklerinizi ve becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Gran Turismo 7, Gran Turismo serisinin sekizinci oyunu ve serinin 14. oyunu.PlayStation 5’in ultra hızlı SSD ve DualSense kablosuz denetleyicisi sayesinde, ışık İşleme kalitesini yansıttığında etkileyici görüntüler sağlar. Ultra yüksek hızlı katı hal sürücüleri kullanarak, yarışmaya daha hızlı katılabilir, lobide hızlıca toplanabilir ve arkadaşlık davetleri alabilirsiniz. Ayrıca DualSense, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler ile farklı lastiklerde, farklı hassasiyet oranlarında, ABS titreşiminin ve gaz pedalı ağırlığındaki değişikliklerin fren pedalı ağırlığında farklılıklara neden olacağını hissedeceksiniz. Oyun ayrıca Tempest 3D AudioTech teknolojisini ve uyumlu kulaklıkları da destekliyor. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.