Gucci Yılda Sadece İki Koleksiyon Sunacağını Açıkladı!

Gucci, geleneksel moda takvimine katılmak yerine zamanını kendisi belirleyen modaevleri arasına katılmayı seçtiğini duyurdu.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada kreatif direktör Alessandro Michele’nin yılda yalnızca iki koleksiyon sunacağına, bu koleksiyonların çok daha eğlenceli ve özgür olacağına dair söylemler yer aldı.

Alessandro Michele

Gucci, Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Paris Moda Haftası’na katılmayacağını açıklayan Saint Laurent’ten sonra ikinci lüks moda markası oldu.

Dünyada yaşanan problemleri endüstriyi yeniden şekillendirmek için fırsat olarak gören bazı moda markalarına karşın bu krizi bir sınav olarak gördüğünü söyleyen Michele;

“Bu hapsetme günleri, özgürce hayal bile edemeyeceğimiz, askıya alınmış bir zamanda, kendime eylemlerimin ne anlama geldiğini sormaya çalışıyorum. Dikkatli bir duraklama ve hassas bir dinleme gerektiren benim için hayati ve acil bir sorgulama. Sevginin kesinliği, korkularım ve arzularım ile adlandırmaya çalışıyor. Her travmanın kışkırttığı afazi ile yüzleşme olasılığıdır. Sonuçta, yaşadığımız trajedi yeni yansımalar sağlıyor. Titreyen ve yürek parçalayan bir şefkat bağıyla hayata bu kadar bağlı hissetmeyi asla hayal edemezdik. Yaratıcı kaderimizin kırılganlığı ile bu kadar derinden yeniden bağlantı kurmayı asla düşünemezdik. Karşılıklılık ihtiyacımız. Çok küçük olduğu ortaya çıktı. Hiçbir şeyin mucizesi. Her şeyden önce çok ileri gittiğimizi anladık. Pervasız eylemlerimiz içinde yaşadığımız evi yaktı. Kendimizi doğadan ayrı olarak düşündük, kurnaz ve her şeye kadir olduk. Doğayı gasp ettik, ona hakim olduk ve yaraladık. Prometheus’u tahrik ettik ve Pan’ı gömdük. Çok fazla kibir, kelebekler, çiçekler, ağaçlar ve kökler ile kardeşliğimizi kaybetmemizi sağladı. Bu kadar çirkin açgözlülük, uyumu ve özeni, bağlantıyı ve aidiyeti kaybetmemizi sağladı. Bir tür olduğumuzu ihmal ederek yaşam kutsallığını tahrip ettik. Günün sonunda nefessiz kaldık.” paylaşımını yaptı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.