Güldür Güldür Show Almanya Turnesi’nde Saldırı:1 Kişi Hayatını Kaybetti

Son güncelleme:

Berlin, Tempodrom’da gerçekleşen Güldür Güldür Show’un Almanya turnesi kanlı bitti. Show’un gösterildiği salondan çıkan  gruba  15 kişilik bir grup saldırdı. İki Türk grubun arasındaki kavgada silahlar patladı. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken 3’ü ağır 7 kişi yaralandı.

 

Güldür Güldür Show’un 23.00’da sona ermesinin ardından salondan dışarı çıkan gruba 15 kişilik bir grup saldırdı. Taraflar arasında çıkan kavga da silahlar konuştu, bir kişinin yaralaması sonucunda hastaneye kaldırıldı. Gelen haberlere göre hastaneye kaldırılan kişinin hayatını kaybettiği söyledi. Ağır Silahlı polisler çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Saldırının nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Türklerin Şovunun Ardından Berlin’de Çatışma Çıktı

Güldür Güldür Show sonrasında yaşanan olay “Türkler’in şovunun ardından, Berlin’de silahlı çatışma çıktı” diyerek Alman basınında geniş yer aldı. Tempodrom salonu, Türkler’in yoğun olarak yaşadığı ve ‘Küçük İstanbul’ denilen Kreuzberg Semti’nde bulunuyor. Ölen kişinin Türk kökenli olduğu belirtilirken, henüz kimliği konusunda bir açıklama yapılmadı. Ağır yaralıların tedavisinin sürdüğü belirtiliyor.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.