Güzel Tenisçi Katie Boulter Yaptığı Hareket İle Büyük Takdir Topladı

İngiliz tenisçi Katie Boulter, koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada spor aktivitelerine ara verilmesinin ardından kendisini koronavirüs öneminde zorluk yaşayan insanlara adadı!

Bir yardım kuruluşunda yer alarak zorluk yaşayan insanlara yardım eden Güzel tenisçi bu hareketleri ile de herkesi kendine hayran bıraktı.

23 yaşındaki Boulter, Age UK isimli İngiltere’nin en büyük yardım kuruluşlarından birinde gönüllü olarak görev almaya ve yaşlı insanlara yardım etmeye başladı.

Gerekli eğitimleri Çarşamba günü tamamlayan genç tenisçi, 3 aydır Londra’da ve koronavirüs nedeniyle bir yere ayrılamıyor. Bu durumu aşa ve burada bir yardım kuruluşunda yer alan güzel tenisçi Leicester’da yaşayan ve çok sevdiği büyükbabası ve büyükannesini göremediğini söylerken, yaşlı insanlara yardım etmeye başlamak için sabırsızlandığını söyledi.

Güzel Tenisçi Katie Boulter Yaptığı Hareket İle Büyük Takdir Topladı

“Bu zor dönemde onlara yardım edebilirim” diyen Boulter, “Gidip onları görebilir, telefonla konuşabilir ya da alışverişlerini yapabilirim. Temel olarak, hayatlarını daha kolay hale getirmek için çabalayacağım. Umarım kendilerini yalnız hissetmezler ve umarım Leicester City taraftarı olurlar. Onlarla konuşacak çok şeyim olurdu” ifadelerini kullandı.

Katie Boulter, büyükbabasının sıkı bir Leicester City taraftarı olması nedeniyle Premier Lig ekibine oldukça hayran ve  2016 yılındaki şampiyonluğu büyükbabası Brian ile birlikte kutlamıştı.

Genç tenisçi, onu çok özlediğini belirterek “Çok sayıda görüntülü konuşma yaptık. Onu mümkün olduğunca mutlu etmeye çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Dünyada 374. Sırada bulunan ve elindeki sakatlık nedeniyle daha üst sıralardan alt sıralara düşün 23 yaşındaki tenisçi, Wimbledon’a katılmayacağını duyurmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.