Güzelliği İle Göz Kamaştıran: Ece Erken

Ece Erken kariyerine 12 yaşında sunuculuk yaparak başlamıştır. Daha sonra oyunculuk yaparak televizyon ekranlarında karşımıza gelmeye devam etmiştir. Ekranların sevilen ismi Ece Erken hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ece Erken Kimdir ?

Ece Erken 1978 yılında Çorlu’ da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğu, Türk sunuculuğu ve en önemlisi çok iyi bir anne olmasıyla tanınmaktadır. Baba tarafı Samsun’ lu olan ünlü sunucunun babasının mesleği subaylıktır. Bu yüzden Ankara, Kıbrıs ve Ağrı gibi birçok farklı yerde yaşamak zorunda kalmıştır. Liseyi İstanbul’ da Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ nde okumuştur. 12 yaşında kariyerine Kıbrıs’ ta Bayrak Radyo Televizyon’ da kariyerine sunuculuk ile başlamıştır. Daha sonra bu kariyere Ankara Radyo Vizyon ve Radyo Genç’ te devam etti. Ardından İstanbul’a gelerek Kral Tv’ de işine devam etti. Kral Tv’ den sonra Metropol FM, Show Radyo, Alem FM ve son olarak Radyo Viva’ da çalışarak televizyonculuk sektörüne adım attı.

Star Tv ile ilk televizyonculuk kariyerini başlatmış oldu. Daha sonrasında Kanal 6, Number One TV, Genç Tv’ de çalışarak televizyonculuk sektörüne devam etti. 4 yıl Show Tv’ de program yaparak sektörde kendini geliştirdi. TGRT kanalında 2000 yılında Nilgün dizisinde baş rol oynayarak oyunculuk hayatına da adım atmış oldu. 2002 yılında Aşk ve Gurur dizisinde baş rol oynayarak Ahu karakterine can verdi. 2003 yılında çok sevilen Lise Defteri dizisinde de Nil rolünde oynayarak oyunculuk kariyerine devam etti. 2008 yılında Atv kanalında Mavi Şeker adlı programında sunuculuk yaptı. Atv kanalında kariyerine devam eden Ece Erken, 2009 yılında Enbe Orkestrası ile birlikte EnBeyaz Geceler adlı programda sunuculuk yapmaya devam etti. 2010 yılında kariyerine Fox Tv’ de devam ederek Aç Aç Kazan programında sunuculuk yaptı. 2011 yılında Kanaltürk’ e geçerek Davut Güloğlu ile birlikte Hayata Gülerken adlı eğlence programında sunuculuk yaptı. Daha sonra Beyaz Tv’ de 2014 yılında yayımlanan Tatlım Benim adlı programını sunmaya başladı.

TRT 1′ de 2015- 2017 yılları arasında yayımlanan İyi Fikir programının da sunuculuğunu yaptı. Son olarak 2018 yılında Beyaz Tv kanalında Bircan Bali ile birlikte Söylemezsem Olmaz programının sunuculuğunu yaptı. Ayrıca ünlü sunucu ve oyuncunun 2014- 2015 yılları arasında Serkan Uçar ile evliliğinden olan Eymen isminde bir oğlu bulunmaktadır.

Televizyon Filmi “Nilgün “

Televizyon Filmi “Nilgün”

2000 yılında TGRT kanalında vizyona giren, Yağmur Ajans tarafından çekilen ve televizyon filmi olarak geçen Nilgün dizisinde Nilgün baş rolünü canlandıran Ece Erken ekranları kasıp kavurdu. Nilgün dizisi önce film olarak ekrana geldikten sonra reytinglerin tavan yapmasıyla bir dizi haline geldi. Nilgün filmini çekerken çok keyif aldığını söyleyen Ece Erken o zamanlar dizi için de çok heyecanlanmıştı. Dizide Ece Erken’ in babası rolünde Tamer Yiğit oynamaktadır. Murat Başoğlu, Saruhan Hünel ve Demet Sağıroğlu da Ece Erken’ le birlikte bu dizide rol almışlardır. Ece Erken, dizideki diğer rol arkadaşlarıyla çok iyi anlaştığını ve diziyi çekerken çok keyif aldığını söylemiştir. Nilgün dizisi bir çiftlikte geçmekte ve Ece Erken şımarık ve zengin bir kızı canlandırmaktadır. Nilgün birisini sevdiği ancak sevdiğinden kendisinin de haberi olmadığı için hırçın bir karakter olarak ekranlara gelmiştir. Dizinin senaryosu genel olarak aile yaşantısı, bir aşk öyküsü ve Nilgün’ ün hayatına dayalıdır.

Aşk ve Gurur

Aşk ve gurur dizisi

2002 yılında Aşk ve Gurur dizisinde Ayşegül Aldinç, Can Gürzap, Yıldız Kenter gibi usta oyuncularla rol paylaşmış ve Ahu rolüne Ece Erken can vermiştir. Nuran Devreş’ in yönetmenliğinde olan dizi, bir medya patronuyla ailesinin heyecanlı hayatını anlatmaktadır. Dizi, evli ve üç çocuklu iş adamı Vedat Bey’ in sekreteriyle yaşadığı ilişkiden sonra sekreter Yeşim Hanım’ ın yaptığı entrikalar üzerinedir. Baş rol oyuncularından olan Yıldız Kenter 2019 yılında aramızdan ayrılmıştır.

Dillerden Düşmeyen ” Lise Defteri”

Lise Defteri

2003 yılında çekilen ve gençlik dizisi olan Lise Defteri dizisinde Ece Erken Nil rolüyle ekranlara gelmiştir. Dizi de Emre Altuğ, Yağmur Atacan, Sarp Levendoğlu, Arda Kural ve Sinem Kobal gibi ünlü isimlerle rol paylaşmıştır. Dizi liseli gençlerin ergenlik döneminde ailelerinden ve öğretmenlerinden gizledikleri sırları, yaşadıkları sıkıntıları, lise sıralarında yaşadıkları heyecanları ve mutlulukları sıcak bir dille anlatmıştır. Kabataş Erkek Lisesi’ nde çekilen dizi o dönemde gençlerden çok ilgi görmüştür. Günümüzde hala daha Lise Defteri dizisi çok bilinmekte ve sosyal medyada bunun üzerine paylaşımlar yapılmaktadır.

Gündüz Kuşağının Yıldızı ” Mavi Şeker”

Mavi şeker

2008 yılında Atv kanalında gündüz kuşağı olarak Mavi Şeker programının sunuculuğun yapmıştır. Programda birçok ünlü ismi ağırlayarak eğlenceli oyunlar oynamış ve izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşatmıştır.

Eğlencenin Adresi ” EnBeyaz Geceler”

EnBeyaz Geceler

Atv kanalında 2009 yılında Enbe Orkestrası ve Behzat Gerçeker ile birlikte EnBeyaz Geceler programını sunmuştur. Programda müzikle sohbetin aynı anda olması izleyicileri hem eğlendirmiş hem de ekranlara kilitlemiştir. Enbe Orkestrası, Ece Erken ve Behzat Gerçeker’ in muhteşem uyumları ile ünlü konukların birleşmesi programa ilgiyi arttırmıştır.

Hem Eğlendiren Hem Kazandıran ” Aç Aç Kazan”

2010 yılında Fox Tv’ de yayınlanan Ece Erken ” Açtıkça Kazandıran” sloganıyla ” Aç Aç Kazan” yarışmasını sunmuştur. Yarışma iki grup eşliğinde Ece Erken’ in masasının önünde Ece Erken’ in sorduğu sorulara yanıt vermeleri üzerinedir. Etaplarda yapılan yarışmalar değişmektedir. Belirli kutucukları açtırıp aynı resimleri bularak ödül kazandıran Aç Aç Kazan programı döneminin tek canlı yarışması olarak ilgileri üzerine çekmiştir.

Sabah Kuşağı ” Hayata Gülerken”

Hayata Gülerken

2011 yılında KanalTürk’ te yayınlanan Hayata Gülerken programını Ece Erken Davut Güloğlu ile birlikte sunmuştur. Davut Güloğlu ile birlikte yakaladığı sunuculuk uyumu sayesinde sabahların vazgeçilmez programı olmuştur. Dönemlere damga vuran bomba haberleri, hayattan durumları kısaca her şeyin konuşulduğu Hayata Gülerken programı iyi bir izleyici kitlesi yakalamıştır.

Ece İle Tatlım Benim

2014 yılında Beyaz Tv’ de Ece ile Tatlım Benim programının sunuculuğunu Ece Erken yapmıştır. Programına birçok ünlüyü konuk ederek, konuk ettiği ünlülerle şarkılar söyleyip, yemekler yapıp, danslar ederek konuklarını en içten haliyle ağırlamıştır. Ece İle Tatlım Benim programı Ece Erken’ in aktif ve samimi sunumuyla izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşatmıştır. Ece Erken’ in konuklarıyla birlikte aktif olması izleyici kitlesini arttırarak televizyon aleminde güzel görüntüler çıkmasına neden olmuştur.

3 Yıl Aradan Sonra İyi Fikir Sunucu Programıyla Ekranlara Dönüş !

İyi Fikir Sunucu

Ekranlara Ece İle Tatlım benim programından sonra 3 yıl ara veren Ece Erken İyi Fikir Sunucu programıyla televizyon dünyasına geri dönmüştür. Güzel sunucu Ece Erken, 2017 yılında bu sefer de kariyerine TRT 1 kanalıyla devam etmiştir.

Yorumlarla Hem Televizyon Dünyasına Hem de Sosyal Medyaya Damga Vuran Söylemezsem Olmaz !

Söylemezsem Olmaz

2018 yılında Beyaz Tv’ de Ece Erken Bircan Bali ile Söylemezsem Olmaz programını sunmuştur. Gerek yorumlarıyla gerekse yaptıkları haberlerle Ece Erken hem televizyon dünyasına hem de sosyal medya alemine damga vurmuştur. Ece Erken’ in dobra kişiliği sayesinde her şeyi açık çaık söylemesi ve kimsenin haber yapmaya cesaret edemediği haberleri bu programla duyurması çok eleştri konusu olmuştur. Ancak ne Bircan Bali ne de Ece Erken bu eleştirilere kulak asmayıp doğru bildikleri yoldan asla şaşmamışlardır. Bazen programda kendi hayatları yüzünden duygusal anlar yaşayıp bazen de başkalarının hayatlarıyla duygusal anlar yaşamışlardır. Ünlü dünyasının kirli çamaşırlarını kanıtlarıyla birlikte gündeme sunmuşlardır. Bu yüzden birçok ünlüyle araları bozulmuştur. Ancak buna rağmen doğru söylemekten hiç şaşmamışlardır. 13 Mart 2020 yılında canlı yayında özel hayatında yaşadığı bazı problemler yüzünden kendi isteğiyle istifa etmek istemiştir. Ancak program bunu istemediği için Ece Erken bir süre tatile çıktığını dile getirmiştir. Program Ece Erken’ den sonra Bircan Bali ve Seren Serengil’ le devam etmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.