Güzelliği İle Tanıdığımız İsim: Aybüke Pusat

Güzel Oyuncu Aybüke Pusat Yetenekleri Ve Güzelliğiyle Bizleri Oldukça Etkiliyor

Aybüke Pusat

Bu kadar yetenekli birini daha önce gördünüz mü ? Güzel oyuncu Aybüke Pusat hayatının
26 yılına bir sürü başarılar sığdırdı. Halk dilinde “Elinden de her iş geliyor” diye adlandırdığımız isimlerden olan Aybüke Pusat 25 Şubat 1995’te Ankara’da hayata gözlerini açtı. Türk dizi ve sinema oyuncusu olan Pusat, bir röportajlarında “Küçüklüğümden beri sanata ilgiliydim. Her Perşembe Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na giderdik. Bale ve Tiyatro izlemeden geçen haftamızı hatırlamıyorum. Böylece önce balerin, Sonra oyuncu oldum” diyerek sanata olan tutkusundan bahsetmişti .

Tabi bu kadar yetenekli olmasının yanı sıra çocukluğunda da oldukça yaramaz bir çocuk olduğu söylenen güzel oyuncunun baleye başlama hikayesi de bu yaramazlıklarından çıkmış. Annesi ise baleyi Aybüke Pusat’ın yaramazlıklarına çare olarak düşünmüş . Okul hayatında da sanat yönünden devam eden güzel oyuncu, Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümünden Mezun olmuş. Daha sonrasında İkinci Üniversite olarak Anadolu üniversitesi İşletme Bölümünden Devam etmiş.

Yetenekli oyuncun Hayatında ki dönüm noktası Baleye olan aşkındanmış. Ancak yaşanan bir sakatlığından kaynaklı dansa veda etmek durumda kalmış. Bu zor günlerinde ona destek olmak isteyen arkadaşları sıkıntılı günleri atlatmak için onu güzellik yarışması kaydettirmiş. 2014 yılında Elidor Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda üçüncü olup yarışma sonrası gelen oyunculuk tekliflerini değerlendirerek hayatını değiştiren oyuncu, oyunculuğa ilk adımını “Medcezir” dizisinde ‘Elif’ Karakteri ile attı. “O Hayat Benim” dizisinde canlandırdığı ‘Zeynep’ karakteri ile dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Sonrasında ise “Familya”, “Söz”, “Şahin Tepesi” adlı dizilerde rol aldı. “Her Yerde Sen” adlı dizide izleyicinin beğenisini iyice üzerine çekti ve oldukça beğeni topladı ve oyunculuk kariyerine emin adımlarla yürümeye devam etti. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Netflix’de başlayan “50m2” dizisinde de başrolü üstleniyor. 2019 Yılında da ‘Kapı’ isimli filmdeki ‘Nardin’ Karakteri bizi büyülemişti.

2020 Yılında 46. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde En iyi dizi çifti ve 2018 2.İKÜ Kariyer Onursal Ödüllerinde Yılın En Beğenilen Kadın oyuncusu Ödülüyle Herkese kendini kanıtlamayı başaran Aybüke Pusat, kendine güvenen, sempatik bir karaktere sahip. Aynı zamanda oldukça duygusal ve balık burcunun çalkantılı halini sonuna kadar yaşadığı söylüyor.

En büyük hayallerinden biri devasa bir çiftliğe sahip olmak olan Pusat, “Her tür hayvana bakmak ve meyve ve sebze yetiştiricisi olmak istiyorum.” da demişti. ‘Fondip’ isimli köpeği ile de sık sık kameralara poz veriyor ve evcil hayvanına oldukça bağlı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.