Hacıya Gidenler Dönüyor! 21 Bin Kişinin Akıbeti Merak Ediliyor…

Umreye giden Türkler geri dönüyor bu durum karşında nasıl önlemler alınacak.Yapılan açıklamalar doğrultusunda yarına kadar 21. hacı adayı yurda dönmüş olacak sayılarının hayli fazla olması sosyal medya ve heryerde büyük bir tepki topladı.Katantinaya alınmaları gerektiğini konusunda herkes ısrarcı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş umre ziyaretleri geçici olarak durdurulmadan önce ziyarette olan kişilerin ve yeni gidecek umrecilerin de virüs konusunda bilgilendirildiğini belirterek şunları söyledi:“Mekke ve Medine’de bulunan ve sonrasında ülkeye girecek olan vatandaşlarımız için hertürlü tedbir alınmıştır.14 kuralı hakkında bir çok bilgi onların otellerinde aldığı önlemler doğrultusunda gerçekleşmiştir.Endişe edilmemesi gerektiği ancak hacıların gözetim altında tutulacağını bildirdi.

Hacı Adaylarının karantinaya alınması veya 14 gün gözetim altında tutulup kendilerininde hiç bir yakını ile görüşmemesi gerektiğini sağlık durumu kötü olan hacıların mutlaka sağlık kuruluşuna başvurması gerektiğini hatırlatmış olalım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.