Hangi Sayfalar Karıştırılmış…

Evet kurt olmak önemlidir bizim ülkede simgedir. Bizim aslında hangi konuda kurt olduğumuza ya da kendimizi geliştirmek için kullandığımız bir terim olarak düşünebiliriz. Kurt peki siz en iyi kurtlar hangileri bence hem mecazi hem de gerçek anlamda kitap kurtları olduğunu düşünüyorum.

Son yılların yeni ve eski en çok kurları sevindirecek en çok okunan en çok satılan kitaplarından bahsedeceğim size. Kitap kurtlarını bunu mutlaka okumuştur tabi ki diye düşünüyoruz ama atladığınız sizde merak uyandıracak kitaplarda vardır diye düşünüyorum.

Türkiye’de çok satılan ve okunan kitaplar.

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler – Prof. Dr. İlber Ortaylı

Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.”
İlber Ortaylı

Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos

“Ne güzel bir şeker portakalı fidanıymış bu! Hem bak, dikeni de yok. Pek de kişilik sahibiymiş, şeker portakalı olduğu ta uzaktan belli. Ben senin boyunda olsaydım başka şey istemezdim.”

Momo – Michael Ende

Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.
Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.

Fahrenheit 451 – Ray Bradbury

İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda artık yaşanabilir miydi?
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.
“Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.”

Hayvan Çiftliği – George Orwell

Öbür kişiler bire bir belli olmasalar da, bir diktatörlük ortamında yer alabilecek kişilerdir. Romanın alt başlığı Bir Peri Masalı’dır. Küçükleri eğlendirecek bir masal gibi düşünülmüş o tarzda yazılmıştır.Ancak masalsı anlatım ardında farklı bir dünya sunar bize.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.