Hayat Kolaylaştıran 5 Pratik Bilgi

Hayatta bazen kötü durumlarda pratik bazı sonuçlara ihtiyaç duyarız.Tamda böyle anlarda o ihtiyaç duyduğumuz şerlerden bahsedeceğim size zor anlarımızda hayatımızı kolaylaştıracak acil durum uygulamalarını sizlere söylüyorum not edin mutlaka işinize yarayacak bilgiler.

1-Kızartma yaptınız ev yağ ve kızartma koktu misafir gelecek ve öyle bir kokuda karşılamak istemiyorsanız eğer  yağın içine iki dal maydanoz atın. Arkanıza yaslanın ve misafirin mis gibi evinize gelmesini bekleyin

2-Portakalı sıkmadan önce, portakalları suda bekletirseniz, daha fazla portakal suyu elde edebilirsiniz. Neden evde iki çocuk var portakalınız az kaldıysa hiç kimseyi üzmeden sorununuzu ortadan kaldırın.

 3Yumuratı soydum başucuma koydum derken zor iş onu soymak ama bir kolayı var  Yumurtanın kabuğu çoğumuz için problem olmuştur. Bu işi kolayca halledebilmek için kaynattığınız suya bir miktar sirke veya karbonat ekleyin

4-Duvara bir şey asmanız gerektiğinde, bir tarak ile çiviyi tutun böylece çekiçle çivi çakarken parmaklarınıza vurmazsınız.Kendimizi incitmeden işlem yapmak için çok mantıklı ben bunu niye düşünmedim dediğinizi duyar gibiyim.

5-Son olarak teknolojinin nimetlerinden yararlanmalıyız bu yüzden zaman ayarlı saklama kapları gerçekten mutfak için inanılmaz pratik bir düşünce bulanı tebrik ediyorum hayat kolaylaştıran icatları kullanmayı ihmal etmeyin.Kendin yap giderek büyüyor bu yüzden sizde kendi pratik yöntemlerinizi yapın ve bulun .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.