Hayat Kurtarıcı Kargo Droneları Second-Generation Zipline

Afrika’ya ya da yardım bekleyen ülkelere yardımcı olmak adına vakıflar para topluyor. Yardım dayanışması için etkinlikler düzenleniyor. Ancak bu ülkelere yardım göndermek oldukça zor. Bazen bu toplanan paraların yardım olarak ülkelere gönderildiğinden bile emin olamıyoruz. Ancak yardıma ihtiyacı olan ülkelere yardım göndermek artık kolay. Zipline firması 2016 yılında bu konuda büyük bir yenilik yaparak tarih yazdı. Dünyanın uzak ülkelerinden olan Doğu Afkika’daki Rwanda ülkesine drone ile yardım paketleri gönderildi. İçinde tıbbi malzemelerin bulunduğu, kan bulunduğu paketler droneların yardımıyla ülkeye ulaştırıldı.

Second-Generation Zipline nedir?

Zipline firmasının yaptığı bu büyük yenilik yakın zamanda diğer firmalar tarafından da kullanılmaya başlayabilir. Böylece kargo ve taşıma konusunda yeni teknolojik bir döneme girebiliriz. Bu yeni teknoloji gelecek zamanda sıkça kullanılacak gibi duruyor.

Peki Second-Generation Zipline nedir? Second-Generation Zipline nasıl kullanılır? Second-Generation Zipline özellikleri nedir? Second-Generation Zipline avantajları nedir? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Second-Generation Zipline nedir?

Second-Generation Zipline nasıl kullanılır?

Second-Generation Zipline nedir? Second-Generation Zipline nasıl kullanılır? Second-Generation Zipline, uzak bölgelere yük taşıma özelliği olan mucizevi dronelar olarak karşımızda. Yeni veriyonu 1,75 kglık yük taşıma özelliğine sahip. Second-Generation Zipline 130 km hız yaparak 160 km mesafeye ulaşabiliyor. Bu yeni versiyon dünya üzerindeki en hızlı taşıma yöntemi olarak mucize yaratıyor.

Zipline firması bu mucizevi taşıma aracını uzak ülkelere acil tıbbi yardım paketleri taşımak için sürekli kullanmayı planlıyor. Bu durum da yardıma ihtiyacı olan ülkeler için son derece yararlı olacaktır.

Second-Generation Zipline özellikleri ve avantajları nedir?

Second-Generation Zipline özellikleri nedir?

Second-Generation Zipline özellikleri nedir? Second-Generation Zipline avantajları nedir? Second-Generation Zipline, uzak mesafedeki bölgelere taşıma sağlayarak büyük avantaj sağlıyor. Uzak bölgelere yapılan yardımları ulaştırmak adına sıkça kullanılacak gibi duruyor.

Zipline firması büyük bir adım atarak Afrika bölgesindeki uzak ülkelere acil tıbbi yardım paketleri göndermeyi planlıyor. Zipline, gün içinde 500 kalkış yapmayı ve teslimatı gerçekleştirmeyi planlıyor.

Second-Generation Zipline uzak bölgelere teslimat yapmak adına büyük bir teknolojik mucize diyebiliriz. Yeni versiyonu ile 1.75 km’lik paketleri taşıyabilen Second-Generation Zipline, yakın zamanda teslimat için taşıma aracı olarak sıkça kullanılacak gibi duruyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.