Deep Blue Club

Hayata Bakış Açınız Onunla Renklenecek: Tüm Görkemi ile Nergis Kumbasar

Türkiye’nin en beğendiği mankenlerden biri olan Nergis Kumbasar, uzun yıllardan beri televizyon ekranlarında ve beyaz perdede gözümüzü dolduruyor. Pozitifliği ve hayata bakış açısı ile binlerce izleyicinin hayranlığını kazanmış Nergis Kumbasar, ekranlardaki serüvenini günümüzde de büyük bir coşku ve başarıyla sürdürüyor. İşte çok küçük yaşlardan beri podyumlarda ve ekranlarda binlerce insanın beğenisini toplamış başarılı bir oyuncu olarak tüm görkemi ile Nergis Kumbasar

Mankenlik Yılları ile Nergis Kumbasar.

Çok naif ve mütevazi bir ailenin yıllardan beri doktorluk mesleğini aktaran bir yuvasına doğan Nergis Kumbasar, tarihler 26 Mayıs 1963’ü gösterirken dünyaya gözlerini açtı. Ankara’da dünyaya gelen Nergis Kumbasar’ın babası, baba tarafından aslen Rizeli bir ailenin oğlu. Kumbasar’ın babası Abidin Kumbasar, nüfuzlu bir doktor ve profesör unvanına sahip. İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı olan Abidin Kumbasar’ın babası ve Deniz ismini verdiği oğlu da bir doktor. Nergis Kumbasar’ın doktor kardeşi Deniz Kumbasar ise kendisinden yaşça küçük. Oyunculuk kariyerinin arkasında oldukça haraketli bir akademik serüveni olan Nergis Kumbasar, eğitim hayatına Amerika Birleşik Devletlerinde başladı. Anaokulunu Amerika’da tamamlayan Kumbasar’ın eğitime burada başlamasının nedeni ise babasının çalışmaları oldu. Daha sonra Ankara’ya dönen ve hem eğitim hayatına hem de faaliyetlerine burada devam eden Nergis Kumbasar, burada ailesinin de desteği ile bale ve folklor öğrendi. Gösteri sanatlarında oldukça başarılı olan Nergis Kumbasar, annesinin de katkılarıyla Tülin Okan Arı’nın Zarafet ve Mankenlik Okulu’na başladı. Türkiye’de bu okulların açılmasına vesile olan Tülin Okan’ın bu okulu en iyi eğitim veren kurumlardan biri idi ve Nergis Kumbasar’ın hayatını değiştirecek olan ekranlardaki başarılı serüveni de bu okula başlaması ile gerçekleşti. TED Ankara kolejinde iken zarafet ve mankenlik okuluna başlayan Nergis Kumbasar’ın Ankara’da lisedeyken bu serüveni, İstanbul’da üniversite eğitimini sürdürürken de devam etti.

Nergis Kumbasar, uzun yıllardır mankenlik, sunuculuk ve oyunculuk yapıyor.

Mankenlik kariyerinde hızla ilerleyen Nergis Kumbasar, İstanbul’da mankenlik faaliyetlerinde başarı gösterirken Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi’ndeki iktisat öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Okulunu yarıda bırakma konusunda ailesi ile çatışan Nergis Kumbasar’ın mankenlik kariyeri bu sıralarda iyice ciddi bir hale bürünüyor. Mesleğinin ciddi bir hal alması ve evini, hayatını geçindirebilecek, hatta tatile bile çıkabilecek bir bütçeye sahip olmasının kendisini cezbettiğini belirten Nergis Kumbasar, üniversite eğitimini yarıda bırakması kararında pişman olduğunu söylüyor. İlk zamanları küçük çevrelerde ve küçük çaplı moda camiasında başlayan mankenlik serüveni, Nergis Kumbasar’ın profesyonel ve büyük camialarda aranan bir isim olmasına kadar varıyor. Zamanın en ünlü mankenlerinin reklam ajanslarından eksik olmayan yıllarda Nergis Kumbasar da en ünlü reklamlarda, her türden ürünün tanıtıyor ve televizyon ekranları işte o zamanlar yavaş yavaş Nergis Kumbasar’ı tanımaya başlıyor. Reklamla başlayan ekran serüveni, Nergis Kumbasar’ın oyunculuğunu beğenen yapımcılar ve yönetmenler tarafından daha da yükseklere taşınıyor.

Nergis Kumbasar’ın yer aldığı Dokuzuncu Hariciye Koğuşu.

Ekranlardaki ilk serüveni ise 1985 yılında TRT ekranlarında başlıyor. Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve Salih Diriklik’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Türk yapımı bir dram dizisi ola Dokuzunu Hariciye Koğuşu ile tüm gözleri üzerine toplayan Nergis Kumbasar, bu dizideki Nüzhet rolüyle göz doldurdu. Oyunculuğa attığı bu büyük adım ile kariyerinin yolunu büyük ölçüde açan Nergis Kumbasar, oyunculuğa bu diziden sonra da hızla devam ediyor. Bu sırada reklamcılık kariyerine de devam eden Nergis Kumbasar, televizyonlarda sunuculuk teklifleri de alıyor. Daha yirmili yaşlarda birçok yapımın aranan ismi olan Kumbasar, eğlence programları ve kadın programları gibi popüler yapımları sunan pozitif bir sunucu oldu. Canlı yayını epey eğlence verici olarak bulan Nergis Kumbasar, anlı yayın serüveninin ilk zamanlar epey hareketli geçtiğini belirtiyor. Uzun bir süre sadece mankenlik ve reklam oyunculuğu yapan Nergis Kumbasar, daha sonra dizi ve film oyunculuğunda ilerlemeye devam ediyor.

Ünlü manken ve oyuncu Nergis Kumbasar.

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu adlı dizinin ardından sinema oyunculuğu ile kariyerine devam eden Nergis Kumbasar, 1989 yılına gelindiğinde Aram Gülyüz’ün yönettiği romantik türde bir sinema filmi olan Sevmek ve Ölmek Zamanı adlı filmde Aysun rolü ile beyaz perdede seyircilerin karşısına çıktı. Uzun bir aradan sonra tekrar ekranlara dönen Nergis Kumbasar, bu sefer bir televizyon dizisi ile karşımızdaydı. Senaryosunu Tayfur Güneyer’in yazdığı ve baş rollerinde Haluk Bilginer, Yıldız Asyalı, Alp Öyken, Uğur Kıvılcım ve Savaş Ay’ın yer aldığı bir televizyon dizisi olan Eyvah Kızım Büyüdü adlı yapımda dul bir kadın olan Berna karakterini canlandırdı. Veterinerlik yapan renkli bir kişilik olarak oynadığı Berna rolünü en iyi şekilde canlandıran Nergis Kumbasar, karakterini sakar bir kişilik olarak canlandırıyordu. 2002 yılına gelindiğinde Mühteris Ruhlar adlı sinema filmi ile oyunculuk serüvenine devam eden Nergis Kumbasar, bu filmde Rüstem’in kuzeni karakterine can verdi. 2004 yılında tekrar bir televizyon dizisinde izlediğimiz Nergis Kumbasar’ı, bu defa Tam Pansiyon adlı dizide Şermin rolü ile izledik. Ertesi yıl Show Tv ekranların izleyeceğimiz Kumbasar’ı Çapkın isimli dram ve komedi türündeki televizyon dizisinde görecektik. İzleyiciler tarafında çok beğenilen ve izlenme rekorları kırılan bu dizi ne yazık ki kısa sürdü. Baş rollerinde Okan Yalabık, Özlem Conker, Ahmet Mümtaz Taylan, Suna Pekuysal, Bartu Küçükçağlayan, Burçin Üçüncüoğlu gibi usta oyuncuların yer aldığı doksan dakikalık bu dizi, aynı yıl sona erdi.

Acemi Cadı’daki rol arkadaşları ile Nergis Kumbasar.

2006 yılında ise tüm Türkiye’nin onu yakından tanıyacağı bir diziye başlayacak olan Nergis Kumbasar’ın sıradaki projesi ise popüler çocuk ve gençlik dizisi Acemi Cadı olacaktı. Feride Kaytan’ın yönetmen koltuğunda olduğu bu ünlü dizide Nergis Kumbasar, bir cadı olan Ayşegül karakterinin, yine bir cadı olan halası Melda’ya can veriyordu. İki halasıyla birlikte sihirli bir yaşam süren Ayşegül’ün maceralı hayatını izlediğimiz bu dizi, binlerce insanı ekrana kilitleyecek nitelikteydi. Yabancı bir yapım olan Sabrina, the Teenage Witch adlı diziden uyarlanan ve hem Kanal D’de hem de Star Tv’de izlediğimiz bu yapım, ne yazık ki iki sezon sürdü fakat tüm Türkiye Nergis Kumbasar’ı yıllarca Melda karakteri ile hatırladı.

Sonraki yıllarda İki Yalnız Bir Yastıkta sloganı ile tüm Türkiye’nin kafasının bir köşesinde yer eden Papatyam adlı durum komedisinde izleyecektik Nergis Kumbasar’ı. Metin Akpınar ve Nilgün Kasapbaşoğlu ile izlediğimiz Kumbasar, bu hoş dizide Semiha karakterini büyük bir ustalıkla canlandırdı. Hüzünle ve komik bir hikayeyi konu alan bu dizide Nergis Kumbasar, hem oyunculuğu hem de pozitif kişiliği ile göz dolduruyordu. Televizyon ekranlarındaki başarısı, beyaz perdede de aynı hızda devam eden Nergis Kumbasar’ı, oynadığı son dizinin ardından Neva isimli sinema dizisinde Ilgın’ın annesi karakteri ile izledik.

Kiralık Aşk dizisindeki rolü ile Nergis Kumbasar.

Rol aldığı küçük büyük yapımlardan sonra genç yaşlardan beri tüm Türkiye’nin atanıdığı bir yüz haline gelen Nergis Kumbasar’ın büyük yapımlarda yer aldığı oyunculuklar bu sıralarda da devam etti. Milyonları ekrana kilitleyen ve her hafta reyting rekorlarını kıran popüler dizi Kiralık Aşk ile her hafta ekranların aranan yüzü olan Nergis Kumbasar, bu dizinin baş rollerini Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Levent Ülgen ve Onur Büyüktopçu ile paylaştı. Barış Arduç’un oynadığı Ömer karakterinin yengesi olan Neriman İplikçi’ye can veren Nergis Kumbasar, bu dizide canlandırdığı renkli karakteri ile izleyicilerin büyük ölçüde beğenisini topladı.

Nergis Kumbasar, kızı Yasmın ile birlikte.

Bu dizinin ardından yine birçok yapımda izlediğimiz Nergis Kumbasar’ın Yasmin adında bir kızı var ve kızının da kendisine olan benzerliği dolayısı ile güzelliği göz dolduruyor. Kumbasar’ın bu başarılarla dolu ve renkli hayatının sonsuza dek sürmesini diliyoruz…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.